wtorek, 6 sierpnia 2019 10:14

Policja poszukuje dwóch kobiet, które okradły mieszkankę Oświęcimia

Autor Joanna Frydrych
Policja poszukuje dwóch kobiet, które okradły mieszkankę Oświęcimia

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu prowadzą czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie dwóch kobiet które okradły mieszkankę Oświęcimia.

Do zdarzenia doszło w dniu 2 sierpnia 2019 około godziny 15.00 na Osiedlu Chemików w Oświęcimiu , gdzie do mieszkania 79-latki zapukała kobieta informując, że chciała pozostawić sąsiadce przesyłkę w której był zamówiony koc. Kiedy została wpuszczona przez starszą panią do mieszkania kobieta poprosiła o szklankę wody. Po chwili do mieszkania weszła druga kobieta. Po tej niespodziewanej wizycie pokrzywdzona zauważyła, że z jednej szafek zniknęły pieniądze.

Policja apeluje, zwłaszcza do seniorów o rozwagę i ostrożność w kontakcie z osobami obcymi, a także o niewpuszczanie ich do mieszkania oraz nieprzekazywanie żadnych pieniędzy. Natomiast mieszkańcy proszeni są o reagowanie w przypadku gdy zauważą osoby chodzące od mieszkania do mieszkania i proponujące sprzedaż artykułów. W przypadku wątpliwości, należy kontaktować się z policją pod numer alarmowy 112.

Info: KPP Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje