czwartek, 30 listopada 2023 13:38

Policjanci nie mogli uwierzyć w to, co widzą. Jadąc autostradą holował kompletnie pijaną kobietę

Autor Patryk Trzaska
Policjanci nie mogli uwierzyć w to, co widzą. Jadąc autostradą holował kompletnie pijaną kobietę

Pijani za kierownicą to zmora na polskich drogach. Jedni prowadzą w stanie po użyciu, inni nie do końca świadomi wręcz wypadają zza kółka. Szczytem jednak nieodpowiedzialności jest kierowanie samochodem w takim stanie i jeszcze holowanie pojazdu… na autostradzie, a taki przypadek miał miejsce na autostradzie A4.

W sobotę (25 listopada) policjanci w ramach służby patrolowali tarnowski odcinek autostrady A4. Funkcjonariusze jadąc w kierunku Rzeszowa, na 510 kilometrze zauważyli... dwa pojazdy holujące się na lince jadące w kierunku Krakowa.

Mundurowi zjechali na MOP Jawornik i wrócili na nitkę autostrady w kierunku Krakowa przez MOP Jastrząbka. Zatrzymali oba pojazdy. Okazało się, że osobowym hyundaiem jechała 37-letnia mieszkanka Dębicy, której auto uległo awarii tuż za MOP-em Jastrząbka. Ponieważ nie mogła dodzwonić się pomocy autostradowej, postanowiła zatrzymać kierujących i poprosić o pomoc.

Jeden z kierowców z Rzeszowa zatrzymał się i chciał jej tej pomocy udzielić, proponując ciągnięcie pojazdu na lince… do Tarnowa. Policjanci podjęli kontrolę, w trakcie której okazało się, że kobieta jest kompletnie pijana.

Badanie przeprowadzone na urządzeniu mobilnym dało wynik 1,32 mg/l czyli ponad 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca drugiego pojazdu był trzeźwy. Mężczyznę policjanci pouczyli i mógł kontynuować dalszą podróż, kobieta została przewieziona do komisariatu w Tarnowie, a jej pojazd odholowany na parking strzeżony.

Kolejne badanie kobiety, przeprowadzone po godzinie od zatrzymania, wskazało jeszcze wyższy wynik sięgający wartości 1,33 mg/l.

Kobieta straciła już prawo jazdy, jednak to nie koniec konsekwencji. Będzie ona musiała tłumaczyć się przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

inf./fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka