poniedziałek, 22 maja 2023 07:59

Policjanci z Gorlic pokonali 1000 km na rowerach. Wszystko po to, aby pomóc małej Zosi

Autor Patryk Trzaska
Policjanci z Gorlic pokonali 1000 km na rowerach. Wszystko po to, aby pomóc małej Zosi

Policjanci z Gorlic w czasie wolnym przejechali 1000 kilometrów na rowerach. Wszystko to, aby pomóc małej Zosi – córce funkcjonariuszki KPP w Gorlicach. Dziewczynka od 3 miesiąca życia jest pod opieką lekarzy, którzy wciąż nie postawili ostatecznej diagnozy, co jej dolega.

We wtorek (16 maja) czterech funkcjonariuszy Policji z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach zakończyło swój rowerowy przejazd z Wołosatego w Bieszczadach do Świnoujścia nad Morzem Bałtyckim. Była to zorganizowana przez nich akcja charytatywna, na rzecz chorej Zosi, córki koleżanki - także funkcjonariuszki Policji z Gorlic.

Akcja odbywała się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA – Region Gorlice oraz Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. W czasie ośmiodniowego przejazdu, który zorganizowali w swoim wolnym czasie, policjanci w różnych miejscowościach, przez które przebiegała ich trasa przekazywali informację o swojej akcji i zachęcali do włączenia się do zbiórki na rzecz Zosi.

Pomimo niesprzyjającej pogody i nieprzewidzianych zdarzeń na trasie, funkcjonariusze bardzo szczęśliwi dotarli do celu swojej podróży. W piątek (19 maja), podsumowali swoją akcję w Szkole Podstawowej w Stróżówce, w której do przedszkola uczęszcza Zosia i gdzie zostali zaproszeni przez dyrektor placówki Wiolettę Podsadowską.

Czterech funkcjonariuszy wręczyło Zosi prezenty, które otrzymali dla niej na trasie przejazdu, a także puszki z zebranymi środkami na leczenie i rehabilitację dziewczynki. W zamian otrzymali od Zosi i jej mamy wspaniałe medale i podziękowania za pomysł i przeprowadzenie całej akcji.

Podziękowania funkcjonariuszom za wspaniałą postawę złożył także przedstawiciel Urzędu Miasta Gorlice, Wójt Gminy Gorlice oraz I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach podinsp. Mirosław Mazur.

Zebrane w czasie akcji środki zostały wpłacone na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, pod opieką której jest Zosia.

Przypomnijmy, Zosia od 3 miesiąca życia jest pod opieką wielu lekarzy specjalistów, przeszła szereg badań, ale do dzisiaj nie postawiono u niej ostatecznej diagnozy. Dziewczynka ma obecnie 4 lata i porusza się na wózku inwalidzkim.

fot. KPP Gorlice

Gorlice - najnowsze informacje

Rozrywka