środa, 27 października 2021 14:12

Policjanci z Brzeska uratowali mu życie. Negocjacje trwały kilkadziesiąt minut

Autor Mirosław Haładyj
Policjanci z Brzeska uratowali mu życie. Negocjacje trwały kilkadziesiąt minut

Policjanci z brzeskiej komendy, dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji oraz właściwie prowadzonej rozmowie z 35-letnim mężczyzną, zapobiegli tragedii, do której mogło dojść w jednej z miejscowości w gminie Dębno. 35-latek zamknął się w domu i, trzymając w ręku niebezpieczny przedmiot, informował, że targnie się na własne życie.

We wtorek (26 października) po godzinie 14:00 policjanci z Brzeska otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednej z miejscowości w gminie Dębno 35-letni mężczyzna zamknął się w domu, grożąc, że targnie się na własne życie. Na miejsce niezwłocznie skierowano policjantów, wezwano także Straż Pożarną oraz Pogotowie Ratunkowe.

Przez kilkadziesiąt minut prowadzono negocjacje z mężczyzną, który kategorycznie odmawiał współpracy, nie chcąc otworzyć drzwi od domu. Kiedy jedni funkcjonariusze prowadzili z desperatem rozmowę, inni, wykorzystując otwarte drzwi balkonowe, weszli do domu. Mężczyzna na ich widok zabarykadował się w łazience i zaczął grozić, że się „potnie”. Kluczową rolę w tej sytuacji odgrywał czas, dlatego policjanci natychmiast przystąpili do działania i wyważyli drzwi do łazienki.

Trwająca ponad godzinę akcja zakończyła się sukcesem, gdyż mężczyznę obezwładniono. Zdołał on, co prawda, lekko się skaleczyć nożem, jednak nie były to obrażenia zagrażające jego życiu. Mężczyzna, z uwagi na stan emocjonalny, został zabrany do szpitala, gdzie trafił pod opiekę specjalistów.

Inf.: KPP Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje