środa, 22 grudnia 2021 07:43

"Policjant zobaczył, jak po policzkach seniora spływają łzy". Funkcjonariusze zadziałali błyskawicznie

Autor Mirosław Haładyj
"Policjant zobaczył, jak po policzkach seniora spływają łzy". Funkcjonariusze zadziałali błyskawicznie

Od kilkunastu dni kolejna rotacja policjantów Oddziału Prewencji Policji w Krakowie pełni służbę wzdłuż wschodniej granicy. Chronią, służą i ... pomagają mieszkańcom Podlasia.

Kilka dni temu, korzystając z przerwy w służbie, jeden z policjantów drugiej kompanii OPP Kraków stanął przy bankomacie, aby wypłacić gotówkę. Z urządzenia w tym czasie korzystał starszy mężczyzna. W pewnym momencie policjant zauważył, że po policzkach seniora spływają łzy, które ocierał przydługim rękawem płaszcza.

Z jakichś powodów karta bankomatowa 91-latka została zablokowana. Policjant z kolegami porozmawiali z seniorem. Okazało się, że wybrał się na zakupy, bo nie ma już co jeść. Tym razem to policjantom zaszkliły się oczy, szybko ustalili listę zakupów i zrobili je w ekspresowym tempie. Starszego pana odprowadzili do mieszkania i powiadomili telefonicznie o zdarzeniu opiekunkę.

Na odchodne złożyli seniorowi życzenia świąteczne.

– To była najwspanialsza przerwa w służbie, jaką mogli sobie wymarzyć - uśmiech i podziękowanie starszego pana przyniosło im nie lada satysfakcję

– piszą policjanci.

Fot. i inf.: malopolska.policja.gov.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje