piątek, 17 września 2021 11:05

Policyjny pościg ulicami Skawiny. Uciekinier zakończył podróż ... na drzewie

Autor Aleksandra Tokarz
Policyjny pościg ulicami Skawiny. Uciekinier zakończył podróż ... na drzewie

37-letni mężczyzna był poszukiwany listem gończym. Przed policjantami uciekał kradzionym samochodem. Podróż zakończył na drzewie. Wówczas porzucił pojazd i … kontynuował ucieczkę pieszo.

14 września policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie podczas patrolowania ulic gminy Skawina zauważyli poruszający się bez tablic rejestracyjnych samochód marki Renault Master. - Podjęli więc próbę zatrzymania pojazdu do kontroli drogowej, wydając do tego wyraźne sygnały świetlno-dźwiękowe. Kierujący jednak je zignorował, przyśpieszył i zaczął uciekać. Kiedy policjanci podjęli pościg za uciekinierem, ten zajeżdżał im drogę, nie pozwalając się wyprzedzić  i popełniał szereg innych wykroczeń drogowych  stwarzając zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego – relacjonuje podkom. Justyna Fil, oficer prasowy KPP w Krakowie.

Po kilku kilometrach pościgu zbieg wjechał w obszar łąk i zalesionego terenu, po czym …  wjechał w drzewo, porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Pomimo wyraźnych okrzyków wydanych przez policjantów do zatrzymania się i zachowania zgodnego z prawem, a później także uprzedzających o użyciu broni, mężczyzna wciąż uciekał. Wówczas jeden z policjantów oddał strzały ostrzegawcze. Uciekinier wciąż jednak biegł przed siebie. Po chwili jednak policjanci dogonili go, zatrzymali i obezwładnili.

- Uciekinierem okazał się 37-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Okazało się, że powodem jego ucieczki był fakt, że był poszukiwany litem gończym przez zakopiański sąd od lutego bieżącego roku do odsiadki ponad dwóch lat pozbawienia wolności, między innymi za takie przestępstwa jak pobicie, groźby karalne, znęcanie, uszkodzenie mienia. Nadto samochód, którym się poruszał został przez niego skradziony tego dnia z posesji w gminie Zabierzów - dodaje podkom. Fil.

Zatrzymany trafił do policyjnej celi. Wczoraj, 16 września, w komendzie usłyszał zarzuty włamania do pojazdu i jego kradzieży oraz niewykonania polecenia funkcjonariuszy do zatrzymania pojazdu. Po tych czynnościach policjanci doprowadzili 37-latka do zakładu karnego, gdzie odbędzie wcześniej zasądzoną karę ponad 2 lat pozbawienia wolności. Za przestępstwa, których dopuścił się we wtorek grozi mu kolejna odsiadka – nawet do 10 lat.

fot. KPP Kraków

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje