środa, 3 lipca 2024 07:08

Poprawili kondycję i nauczyli się pływać. W Miechowie zakończył się trzymiesięczny projekt

Autor Mirosław Haładyj
Poprawili kondycję i nauczyli się pływać. W Miechowie zakończył się trzymiesięczny projekt

Zakończył się realizowany od kwietnia do czerwca projekt pod nazwą „Już pływam - edycja 2024” . Organizowane w Szkole Podstawowej w Szreniawie zajęcia były współfinansowane przez Województwo Małopolskie oraz Gminę Gołcza w ramach zadania „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży”.

Przez trzy miesiące na krytej pływalni CKIS w Miechowie wykwalifikowani instruktorzy prowadzili zajęcia w ramach projektu "Już pływam - edycja 2024".

Nad bezpieczeństwem trzydziestu uczniów podzielonych na dwie grupy czuwali nauczyciele-opiekunowie Iwona Blacha i Elżbieta Dubielak. Z kolei pływania uczyło dwóch wykwalifikowanych instruktorów.

Uczestnicy projektu nie tylko poznali zasady bezpieczeństwa i zapoznali się ze środowiskiem wodnym, ale także nauczyli się przepływać odcinek wybranym stylem.

– Uczestnicy poznali także zakres ćwiczeń oddechowych, wypornościowych i koordynacyjnych do każdego stylu pływackiego w celu samodzielnego doskonalenia swoich umiejętności pływackich, wzmocnili mięśnie postawy ciała oraz poprawili swoją wydolność tlenową, zostali zachęceni do dbania o kondycję fizyczną

– przekazują urzędnicy.

Ponadto uczniowie poprawili kondycję oraz zostali zachęceni do aktywnej formy spędzania czasu jaką jest pływanie.

Miechów - najnowsze informacje

Rozrywka