wtorek, 11 lipca 2023 11:49

Pościg na autostradzie A4! "Poszukiwały ich słowackie służby"

Autor Katarzyna Jamróz
Pościg na autostradzie A4! "Poszukiwały ich słowackie służby"

Funkcjonariusze z Placówki SG w Tarnowie, po pościgu na autostradzie A4, na wysokości węzła Brzesko zatrzymali kierowcę, który wiózł pięciu nieletnich cudzoziemców.

Kierowca opla, ignorując sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania pojazdu, podjął ucieczkę. Stracił jednak panowanie nad pojazdem i najpierw uderzył w oznakowany samochód, którym poruszali się funkcjonariusze SG, a następnie w barierę energochłonną, co doprowadziło do zatrzymania samochodu.

Swoją interwencję na autostradzie opisała też OSP Szczepanów. "Dzisiaj o godzinie 13:41 zostaliśmy zadysponowani do kolizji drogowej na autostradzie A4 (468 km pas w kierunku Krakowa). Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że w zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe. Wszystkie osoby które podróżowały pojazdami zostały przebadane przez ZRM i na szczęście nikt nie został ranny. W akcji brali udział: JRG Brzesko, OSP KSRG Szczepanów, Policja, Straż Graniczna, ZRM oraz zarządca autostrady" - napisali w poście 5 lipca.

Dzisiaj o godzinie 13:41 zostaliśmy zadysponowani do kolizji drogowej na autostradzie A4 (468 km pas w kierunku...

Opublikowany przez OSP Szczepanów Środa, 5 lipca 2023

– Obywatel Gruzji usiłował uciec z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany. Okazało się, że przewoził pięciu nieletnich pasażerów (obywateli Syrii), których poszukiwały słowackie służby – informuje Justyna Drożdż z Zespołu Prasowego Komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Młodzi Syryjczycy zostali przekazani w ramach readmisji uproszczonej stronie słowackiej. Kierujący samochodem obywatel Gruzji, decyzją sądu, został tymczasowo aresztowany pod zarzutem organizowania nielegalnej migracji.

Inf./Fot. Karpacki Oddział Straży Granicznej

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka