wtorek, 6 kwietnia 2021 07:29

Poszukiwanie pracy - na co warto zwrócić uwagę?

Autor Artykuł sponsorowany
Poszukiwanie pracy - na co warto zwrócić uwagę?

Szukanie i zdobywanie nowej pracy to ekscytujący proces, ale również stawiający przed nami pewne wyzwania. Jak zabrać się do niego w poprawny sposób? Na co zwracać uwagę na każdym etapie?

1. Zanim wyślesz CV - sprawdzenie rzetelności oferty

2. Jak skonstruować dobre CV?

3. Co zrobić przed umówioną rozmową o pracę?

Zanim wyślesz CV - sprawdzenie rzetelności oferty

Obecnie bardzo wiele osób poszukuje pracy lub chce zmienić obecną na lepszą. Zanim jednak zaczniemy rozsyłać nasze CV, warto poświęcić chwilę samemu przyjrzeniu się dostępnym propozycjom. Przede wszystkim powinniśmy być dość ostrożni z wysyłaniem naszych danych do firm. Warto korzystać z lokalnych, sprawdzonych portali z ogłoszeniami, co pozwoli na wstępną selekcję przedsiębiorstw, jednak warto również samemu dowiedzieć się nieco więcej na temat firmy, do której chcemy aplikować - to pomoże nam uniknąć potencjalnego oszustwa czy próby wyłudzenia danych. Oferty pracy w Gdańsku czy innych dużych miastach często są skupiane na kilku profesjonalnych portalach, od których warto zacząć nasze poszukiwania.

Jak skonstruować dobre CV?

Gdy już znajdziemy miejsca, które nas interesują i do których chcielibyśmy zaaplikować na konkretne stanowisko, dobrze jest przejrzeć swoje CV przed jego wysłaniem. Powinno być ono możliwie zwięzłe - najlepiej jak zmieścimy się na jednej stronie - spójne i zgrabne, tak aby dobrze się je czytało. Jeżeli sami nie umiemy przygotować sobie eleganckiego szablonu, warto pobrać darmowy wzór z sieci lub też poprosić kogoś o przygotowanie unikatowego projektu. Pamiętajmy również o tym, aby w dokumencie podawać tylko i wyłącznie prawdziwe informacje. Jeżeli zdecydujemy się podkolorować nasze referencje czy umiejętności, prędzej czy później te "drobne kłamstewka" wyjdą na światło dzienne, stawiając nas w bardzo niekorzystnej sytuacji.

Co zrobić przed umówioną rozmową o pracę?

Gdy już otrzymamy zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, powinniśmy przede wszystkim postarać się o dobre pierwsze wrażenie. Schludny ubiór i punktualność to absolutna podstawa, nawet jeżeli musimy dojechać dość daleko. Pamiętajmy że praca w Gdańsku i innych większych miastach to obiekt pożądania wielu osób, w związku z czym nie powinniśmy pozwolić, aby takie podstawowe niedociągnięcia przekreśliły naszą szansę na ciekawą czy dobrze płatną. Przed rozmową warto również dowiedzieć się podstawowych rzeczy na temat firmy, z której przedstawicielem się spotkamy, tak aby nie polec w rozmowie na pytaniach o powód, dla którego zaaplikowaliśmy na dane stanowisko.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje