piątek, 18 października 2019 15:21

"Potrafimy sprostać największym wyzwaniom" - Dzień Nauczyciela w Olkuszu

Autor Marzena Gitler
"Potrafimy sprostać największym wyzwaniom" - Dzień Nauczyciela w Olkuszu

„Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pozwalają im je rozwinąć” – ta piękna sentencja Janusza Korczaka towarzyszyła olkuskim obchodom Dnia Edukacji Narodowej. Odbyły się one w Szkole Podstawowej Nr 1 w Olkuszu, gromadząc licznych gości: władze samorządowe, dyrektorów szkół, nauczycieli – również emerytowanych, dzieci i młodzież oraz sympatyków szkoły. Nie zabrakło życzeń oraz okolicznościowych nagród.

- Dzień Edukacji to okazja do tego, by mówić o polskiej szkole, o tym jak się ona zmienia. Nie tak dawno przyszło nam wszystkim mierzyć się z reformą edukacji, która nie była łatwa. Wspólnie jednak dowodzimy, że potrafimy sprostać największym wyzwaniom, za co bardzo Wam dziękuję. Chciałbym, aby każdy dzień spędzony w szkole był dla Was wszystkich nie tylko wyzwaniem, ale powodem do radości i satysfakcji – zwrócił się do zgromadzonych na uroczystości Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Życzenia z okazji popularnego Dnia Nauczyciela złożył również Jan Kucharzyk, przewodniczący Rady Miejskiej w Olkuszu oraz Zbigniew Świerczek z NSZZ "Solidarność".

Tradycyjnie już Dzień Edukacji Narodowej stał się okazją do wręczenia nagród dyrektorom szkoły i nauczycielom w uznaniu ich pracy dydaktyczno-wychowawczej i organizacyjnej. Gratulacje wyróżnionym złożyli gospodarze uroczystości – burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik oraz dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Olkuszu Ewa Skubis.

Po oficjalnej części uroczystości rozpoczął się pokaz umiejętności artystycznych uczniów szkoły. Były recytacje, śpiew i taniec.

inf. i foto: UM w Olkuszu

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje