sobota, 3 lipca 2021 08:05

Poważny wypadek na A4! Wśród rannych dziecko [ZDJĘCIA]

Autor Aleksandra Tokarz
Poważny wypadek na A4! Wśród rannych dziecko [ZDJĘCIA]

Do poważnego wypadku doszło około godziny 8 na autostradzie A4 w kierunku Krakowa w rejonie MOP Rudka. Jak informuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy KWP w Krakowie, rannych jest 5 osób, w tym dziecko.

Jak wynika z relacji rzecznika prasowego krakowskiej policji, dwa samochody na ukraińskich numerach rejestracyjnych poruszały się sąsiednimi pasami ruchu. - W pewnym momencie jeden z kierowców prawdopodobnie zasnął lub zasłabł, uderzył w bok busa, który przewrócił się na bok i przejechał kilkadziesiąt metrów po ulicy - tłumaczy w rozmowie z naszą redakcją Sebastian Gleń.

Na miejsce skierowano dwa śmigłowce lotniczego pogotowia ratunkowego i pięć karetek. - Ostatecznie do szpitala wzięto pięć osób. Dziecko zostało zabrane śmigłowcem do krakowskiego szpitala, a dorośli do szpitali w Tarnowie - dodaje rzecznik.

Zdjęcia z wypadku i akcji ratunkowej opublikował w mediach społecznościowych Tarnów112.pl

#uwaga #pilne #wypadek #autostradaA4 #lpr Autostrada A4 492km na wysokości MOP Rudka (w. Brzesko - w. Tarnów-Mościce)...

Opublikowany przez Tarnow-112.pl Piątek, 2 lipca 2021

Z czterech poszkodowanych osób trzy są w stanie ciężkim. Droga była zablokowana w obu kierunkach przez kilka godzin. Na miejscu prowadzone były oględziny, w związku z czym utrudnienia trwały aż do 11.20. Policjanci wyznaczyli objazdy przez DK94.

Jak wynika z informacji przekazanych przez policję, obaj kierowcy byli trzeźwi.

foto: Fb. Tarnów112.pl

Tarnów - najnowsze informacje