poniedziałek, 12 października 2020 15:22

Powiat chrzanowski. Próg przekroczony! Powiat w czerwonej strefie?

Autor Wiktoria Mitura
Powiat chrzanowski. Próg przekroczony! Powiat w czerwonej strefie?

Dziś w powiecie chrzanowskim zanotowano 20 nowych zakażeń. Na pogorszenie się sytuacji epidemicznej wpłynęły trzy ogniska. Wszystkie są rozwojowe. Powiat wpadnie do czerwonej strefy?

Każdy powiat zmaga się z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. I tak jest w powiecie chrzanowskim, w którym od początku epidemii, na COVID-19 zachorowało 299 osób, z czego aż 179 to aktywne przypadki.

Jak wygląda sytuacja w miastach i gminach?

  • Chrzanów: aktywne - 84,
  • Trzebinia: aktywne - 31,
  • Libiąż: aktywne -  32,
  • Alwernia: aktywne -  20,
  • Babice: aktywne -  12.

Najwięcej zakażeń notuje się w Chrzanowie. To właśnie tu, aktywne są dwa ogniska. W Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie na dzień dzisiejszy dodatnie wyniki testów otrzymało 20 pracowników (w tym personel oraz osoby pracujące w administracji) oraz 17 pacjentów. Z powodu powstałego ogniska konieczne było zamknięcie kilku oddziałów: kardiologii, chirurgii i oddziału wewnętrznego.

Drugim, aktywnym ogniskiem w Chrzanowie jest Zakład Opiekuńczo Leczniczy. Tutaj zakażone są dwie osoby z personelu. Z około 40 przetestowanych pensjonariuszy - żaden nie otrzymał pozytywnego wyniku. Miejmy nadzieję, że taka sytuacja się utrzyma.

Trzecim ogniskiem jest Dom Pomocy Społecznej w Płazie. Na dzień dzisiejszy zakażonych jest 20 pensjonariuszy oraz 5 pracowników.

Spójrzmy jak przedstawia się nasz wykres:

Powyższy wykres pokazuje, że powiat chrzanowski przekroczył próg 150 zakażeń i niestety trafi do czerwonej strefy. Zaważył na tym ostatni tydzień, gdzie w ciągu siedmiu dni liczba zakażeń wzrosła aż o 123 przypadki!

Chrzanów - najnowsze informacje