piątek, 16 października 2020 13:54

Powiat chrzanowski. Trudna sytuacja Szpitala Powiatowego w Chrzanowie

Autor Wiktoria Mitura
Powiat chrzanowski. Trudna sytuacja Szpitala Powiatowego w Chrzanowie

Ze względu na sytuacją epidemiczną powiat ograniczył przyjęcia planowe na oddziały szpitalne. Porady planowe w poradniach przyszpitalnych odbywają się w formie teleporad. W szpitalu utworzono również oddział covidowy.

Na wszystkie powiatowe szpitale spada ogromny ciężar odpowiedzialności. Nie tylko za pacjentów znajdujących się w szpitalach, ale i również za ludzi zakażonych koronawirusem. Szpital powiatowy w Chrzanowie utworzył oddział covidowy. Teraz odpowiedzialność personelu jest jeszcze większa.

W Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie na dzień dzisiejszy przebywa 30 osób z potwierdzonym wynikiem na koronawirusa. Trzech zakażonych znajduje się pod respiratorem. W trakcie badań jest jeszcze siedem osób. Pamiętajmy, to są tylko dane z dnia dzisiejszego, a sytuacja jest rozwojowa.

Szpital powiatowy uruchomił 42 łóżka dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia lub potwierdzonym testem, w tym:

  • 7 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem SARS-CoV-2;
  • 32 łóżka dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem;
  • 3 łóżka intensywnego nadzoru medycznej/intensywnej opieki medycznej dla dorosłych z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.

Smutną informacją jest problem szpitala z personelem. Na dzień dzisiejszy, na zwolnieniu lekarskim przebywa 119 pracowników. Na kwarantannie znajduje się 12, w izolacji 23, a 85 pracowników znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym. To bardzo wysokie liczby.

Czy możliwe jest, że szpital ograniczy jeszcze bardziej swoje funkcjonowanie? To wszystko uzależnione jest od sytuacji epidemiologicznej oraz decyzji wojewody. Sytuacja jest niestety bardzo rozwojowa, więc możemy spodziewać się dosłownie wszystkiego. Ważne jest jednak, aby w dobie pandemii pamiętać o osobach poważnie chorujących.

Najważniejszą informacją dla mieszkańców powiatów chrzanowskiego, jest to, że szpital nadal przyjmuje pacjentów z nagłymi i poważnymi wypadkami.

Chrzanów - najnowsze informacje