poniedziałek, 10 maja 2021 07:43

Powiat krakowski. Rusza pierwszy Punkt Szczepień Powszechnych

Autor Aleksandra Tokarz
Powiat krakowski. Rusza pierwszy Punkt Szczepień Powszechnych

Skawina, Krzeszowice i Węgrzce w gminie Zielonki. To miejsca, w których w najbliższym czasie uruchomione zostaną punkty szczepień powszechnych. Najszybciej wystartuje jednak ten w Krzeszowicach. Jego otwarcie zaplanowano na 12 maja.

Punkt Szczepień Powszechnych w Krzeszowicach zlokalizowany został w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Krzeszowicach (wejście od strony placu F. Kulczyckiego), przy ul. Szkolnej 7. Szczepienia mają ruszyć 12 maja. Jak jednak informuje samorząd, miejsca będą ograniczone. Wszystko za sprawą ograniczonej dostawy szczepionek.

Kolejny punkt zlokalizowano w Centrum Medycznym MEDIKAMA, 100 m od drogi krajowej E7, w Węgrzcach przy ul. Fortecznej 12A (wjazd z E7 przez ul. Galicyjską, Bibice). Jego wydajność ma wynieść minimum 200 dawek dziennie. Szczegóły dotyczące terminu uruchomienia punktu mają zostać podane w najbliższych dniach. - Gdy tylko dopełnione zostaną wszystkie formalności  i otrzymamy szczepionki, jesteśmy gotowi do uruchomienia punktu – informuje Jerzy Kękuś z CM MEDIKAMA. Wolne terminy na szczepienia powinny być widoczne we wszystkich kanałach rejestracji, zapisywane będą na nie osoby z aktywnymi e-skierowaniami.

Trzecim punktem na mapie powiatu krakowskiego będzie Skawina, gdzie szczepienia będą odbywać się w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Żwirki i Wigury 17. Docelowo w punkcie dziennie wykonywanych będzie przynajmniej 250 szczepień.

koronawirus najnowsze informacje

fot. Gmina Krzeszowice

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje