poniedziałek, 20 stycznia 2020 12:13

Powiat myślenicki: seria wypadków drogowych [ZDJĘCIA]

Autor Manuel Langer
Powiat myślenicki: seria wypadków drogowych [ZDJĘCIA]

W miniony weekend na drogach powiatu myślenickiego doszło do 3-ech poważniejszych wypadków drogowych. Informacje o nich przekazał nam mł. bryg. Roman Ajchler z miejscowego oddziału straży pożarnej.

Poranek 17 stycznia postawił na nogi strażaków w Sierakowie. Do SKKP PSP wpłynęło zgłoszenie o pojazdach, które wypadły z jezdni. Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostki OSP i JRG Myślenice stwierdzono, iż samochody zatrzymały się na dachu. Jednej poszkodowanej osobie pomocy udzielili ratownicy ZRM. Zabezpieczono miejsca zdarzenia, skontrolowano pojazdy pod kątem ewentualnych wycieków oraz zadysponowano na miejsce pługopiaskarkę.

Do SKKP PSP o godzinie 16.29 w dniu 17 stycznia wpłynęło zgłoszenie o uderzeniu samochodu osobowego w przydrożny mostek przejazdowy w miejscowości Siepraw. Pojazd po uderzeniu zatrzymał się na boku. W wyniku wypadku jedna osoba została poszkodowana. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, strażacy z OSP Siepraw udzielili KPP (stabilizacja górnego odcinka szyjnego kręgosłupa, badanie urazowe, izolacja termiczna) osobie rannej, którą przekazano po przybyciu ZRM ratownikom medycznym. Następnie usunięto skutki wypadku z jezdni oraz poddano sorpcji rozlane płyny eksploatacyjne. Pomoc drogowa zabrała pojazd z miejsca zdarzenia.

18 stycznia na nowym odcinku drogi ekspresowej S7 (Lubień – Naprawa) o godzinie 9.35 doszło w miejscowości Lubień do zderzenia trzech samochodów. Uszkodzone pojazdy blokowały przejazd jednym pasem ruchu w kierunku Zakopanego. Nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń. Na czas prowadzonych działań przez strażaków zabezpieczono miejsce zdarzenia, poddano sorpcji rozlane płyny eksploatacyjne oraz usunięto rozbite elementy pojazdów z jezdni. Po zakończonych czynnościach operacyjnych wykonanych przez funkcjonariuszy policji dwa pojazdy zjechały poza drogę, a jeden został zabrany przez pomoc drogową. Zdarzenie to spowodowało utrudnienia w ruchu przez ok. 1 godzinę. W akcji udział brały zastępy OSP Lubień, OSP Tenczyn, JRG Myślenice.

Info/foto: mł. bryg. Roman Ajchler

Myślenice - najnowsze informacje