piątek, 30 października 2020 09:59

Powiat myślenicki. Szkoły w powiecie otrzymały sprzęty multimedialne

Autor Wiktoria Mitura
Powiat myślenicki. Szkoły w powiecie otrzymały sprzęty multimedialne

Do szkół podlegających powiatowi myślenickiemu trafił sprzęt multimedialny. Szkoły otrzymały tablety wraz z dostępem do internetu.

Nowy sprzęt powędrował do szkół z Instytutu Badawczego NASK w ramach tzw. Szkolnych Pakietów Multimedialnych OSE.

Cieszymy się, że do naszych szkół trafił kolejny sprzęt multimedialny: tym razem z Instytutu Badawczego NASK nasze szkoły otrzymały tablety wraz z usługą dostępu do internetu w ramach tzw. Szkolnych Pakietów Multimedialnych OSE, które stanowią formę wsparcia dla szkół w ramach projektu budowy Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej – mówi starosta Józef Tomal.

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lubniu oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Myślenicach otrzymały pakiety: po 25 zestawów z tabletami Huawei o łącznej wartości prawie 50 000 złotych.

Mamy nadzieję, że dostarczony sprzęt będzie stanowić zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli wymierną pomoc, która przyczyni się do usprawnienia procesu edukacji cyfrowej, dostępu do treści edukacyjnych w sieci, a w szczególności do realizacji zdalnego nauczania w dobie pandemii – dodał wicestarosta Rafał Kudas.

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Myślenicach otrzymał również nagrody w konkursie OSE WYZWANIE w postaci 16 laptopów DELL , które zostały przekazane nauczycielom i uczniom do nauki zdalnej.

Pozwoliło to wyposażyć szkoły w sprzęt komputerowy i inne urządzenia multimedialne, zapewnić szkołom usługi bezprzewodowego dostępu do internetu wraz z niezbędnymi urządzeniami umożliwiającymi korzystanie z tych usług wraz z oprogramowaniem.

info i foto: Powiat myślenicki

Myślenice - najnowsze informacje