środa, 26 kwietnia 2023 14:13

Powiat Nowosądecki Liderem Małopolski!

Autor Głos 24
Powiat Nowosądecki Liderem Małopolski!

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski otrzymał właśnie nagrodę dla samorządu Powiatu Nowosądeckiego i tytuł LIDERA MAŁOPOLSKI w kategorii Najlepsze przedsięwzięcie roku 2022 w Małopolsce. Tym przedsięwzięciem jest budowa hali sportowej ze strzelnicą przy Zespole Szkół w Marcinkowicach.

Dziękuję za to wyróżnienie – mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski podczas uroczystej gali. – Dedykuję go wszystkim, którzy brali udział w powstawaniu tej inwestycji na każdym jej etapie. To największa inwestycja na terenie Powiatu Nowosądeckiego, która już służy dzieciom, młodzieży i mieszkańcom. Hala jest nowoczesna i pełnowymiarowa, z zapleczem sportowym. Można w niej rozgrywać mecze piłki halowej, siatkowej, koszykowej, nożnej, zaplanować rozgrywki w unihokeja, tenisa ziemnego i stołowego. Oczywiście jest miejsce dla kibiców, ścianka wspinaczkowa, prysznice, szatnie i parking. W hali znajduje się również nowoczesna strzelnica na osiem stanowisk. To pierwszy etap inwestycji. Obok hali trwa budowa zewnętrznej części lekkoatletycznej kompleksu sportowego. Znajdą się tutaj: boisko wielofunkcyjne, korty tenisowe, nowoczesne boisko do squasha, bieżnie, rzutnie, skocznia w dal i wzwyż, miejsce do pchnięcia kulą, pełnowymiarowy basen na 25 metrów, w którym woda będzie podgrzewana. Tym samym powstanie Powiatowe Centrum Sportu w Marcinkowicach.
Co ważne, obiekt został niemal w całości wybudowany ze środków zewnętrznych, a inwestycja nie obciążyła budżetu Powiatu Nowosądeckiego.

To niespotykane, aby takie obiekty udało się budować niemal w całości ze środków zewnętrznych! Całkowita wartość inwestycji to 13 milionów 307 tysięcy złotych – dodaje starosta. – Zdobyliśmy dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w wysokości 4,5 miliona złotych, z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 6,3 miliona złotych. Pozostała kwota to pieniądze ze sprzedaży działek powiatowych. Dzięki pozyskanym środkom, nie musieliśmy obciążać budżetu powiatowego.
Drugi etap inwestycji zostanie zrealizowany do końca października 2023 r. Wartość całkowita to 15 mln 600 tys. zł, z czego 14 mln zostało pozyskane ze środków zewnętrznych.

Kapituła Konkursu „Najlepsze Przedsięwzięcia Roku w Małopolsce – LIDER MAŁOPOLSKI”, w skład której wchodzi 27 samorządowców – członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski wyróżnia najważniejsze przedsięwzięcia o wymiarze społecznym ważne dla sfery duchowej, tożsamości, edukacji, jakości życia mieszkańców, inwestycje infrastrukturalne, firmy z Małopolski, z nowymi technologiami, stwarzające nowe miejsca pracy. Tytuł LIDER MAŁOPOLSKI przyznano 10 równorzędnym przedsięwzięciom: https://lovekrakow.pl/aktualnosci/zdjecie/84304#photo

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka