piątek, 9 października 2020 11:39

Powiat oświęcimski. Dom Seniora i korty tenisowe w Chełmku – już otwarte

Autor Wiktoria Mitura
Powiat oświęcimski. Dom Seniora i korty tenisowe w Chełmku – już otwarte

W Chełmku otwarto po gruntownym remoncie Dom Seniora i korty tenisowe. – Nasze miasto zyskało nowe oblicze na miarę XXI wieku – powiedział burmistrz Chełmka Andrzej Saternus.

Kosztem blisko 1,2 mln zł Dom Seniora przy ul. Topolowej został przebudowany i przystosowany dla osób starszych. Jego bezpośrednie otoczenie zostało uporządkowane i odnowione. W budynku odnowiono i zachowano wiele pierwotnych, zabytkowych detali architektonicznych oraz elementów wystroju i wyposażenia. Obiekt przystosowano dla osób niepełnosprawnych. Budynek został harmonijne powiązany z przyległym parkiem, jednocześnie zachowując tożsamość tego miejsca.

Z kolei miłośników tenisa ziemnego ucieszyła informacja o oddaniu do użytku przebudowanych kortów przy ulicy Brzozowej, wzbogaconych o zaplecze szatniowo-socjalne.

Wybudowano nowe trybuny, ściankę treningową z kortem o nawierzchni poliuretanowej oraz zmodernizowano korty o nawierzchni z mączki ceglanej. Nowo wybudowana, zadaszona trybuna pozwoli kibicom tenisa ziemnego na komfortowe obserwowanie rozgrywek. Obiekt jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Inwestycja pochłonęła blisko 3,2 mln zł.

Inwestycje zostały sfinansowane ze środków unijnych i z budżetu Gm. Chełmek.

Info i foto: Powiat oświęcimski

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje