czwartek, 10 grudnia 2020 12:20

Powiat oświęcimski. Niebezpiecznie na drogach. Od rana już kilka kolizji

Autor Wiktoria Mitura
Powiat oświęcimski. Niebezpiecznie na drogach. Od rana już kilka kolizji

Zimowa aura nie sprzyja kierowcom. W powiecie oświęcimski doszło dzisiaj już do 4 kolizji drogowych. To wszystko przez m.in. niedostosowanie prędkości do warunków pogodowych.

Tuż po godzinie 7.00 w Oświęcimiu na skrzyżowaniu ulic Leszczyńskiej z Legionów doszło do kolizji drogowej. Mieszkaniec powiatu chrzanowskiego, kierując samochodem dostawczym, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej zderzył się z samochodem, którym kierował mieszkaniec powiatu żywieckiego.

O godzinie 10.00 w Oświęcimiu na ulicy na ulicy Orląt Lwowskich kierowca samochodu wpadł w poślizg w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas gdzie zderzył się z samochodem, którym kierowała kursantka nauki jazdy.

Kwadrans po godzinie 10 w Graboszycach na ulicy Głównej 25 – letnia mieszkanka powiatu wadowickiego, wpadła w poślizg w wyniku czego zjechała na przeciwległy pas, gdzie zderzyła się z 32 – letnim kierowcą samochodu. Do szpitala na badania ze stłuczeniem klatki piersiowej została przewieziona 25 – latka.

W Bobrku na ulicy Krakowskiej o godzinie 10.20, 26 – letni kierowca ciężarówki na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał z jezdni i uderzył w bariery energochłonne.

Przypominamy, że w okresie jesienno-zimowym ciągle zmieniają się warunki na drodze, dlatego też kierowcy,  aby uniknąć kolizji czy wypadku drogowego muszą zmniejszyć prędkość i dostosować ją do warunków panujących na drodze. W szczególności zasady te dotyczą rejonów przejść dla pieszych.

Z kolei piesi przechodzący przez ulicę powinni dokładnie upewnić się, że mogą bezpiecznie przejść, nie powodując nagłego hamowania samochodów. Pieszym i rowerzystom przypominamy również, aby dbając o swoje bezpieczeństwo zakładali kamizelki lub elementy odblaskowe.

Ważne jest, aby wszyscy, zarówno kierowcy, rowerzyści, a przede wszystkim piesi zachowywali ostrożność i zdrowy rozsądek.

info i foto: KPP Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje