wtorek, 27 października 2020 14:34

Powiat proszowicki. Kolejne ognisko w DPS-ie

Autor Wiktoria Mitura
Powiat proszowicki. Kolejne ognisko w DPS-ie

Zakażenia koronawirusem wykryto u mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Łyszkowicach (gm. Koniusza). To drugie ognisko w DPS-ie w powiecie proszowickim.

Pozytywne wyniki testów na COVID-19 uzyskało sześciu mieszkańców w zeszły piątek (tj. 23.10.). Pensjonariusze czują się dobrze, nie było powodu do hospitalizacji.

Dyrekcja DPS-u w Łyszkowicach postanowiła odizolować jedno piętro w budynku dla mężczyzn oraz kobiet i przeznaczyć go dla osób chorych na koronawirusa.

Jesteśmy też w stałym kontakcie z naszym lekarzem pierwszego kontaktu – mówi kierująca placówką Barbara Chmurzyńska dla Dziennika Polskiego.

Mieszkańcy DPS-u, którzy mieli kontakt z zakażonymi zostali poddani kwarantannie. Zlecone zostały dla nich testy, które zostaną wykonane w tym tygodniu. Później przetestowana będzie reszta mieszkańców.

DPS w Łyszkowicach opiekuje się osobami przewlekle chorymi psychicznie. Dlatego też, zmiany jakie zachodzą w placówce nie są dobrze znoszone przez niektórych mieszkańców.

- Niektórym jesteśmy w stanie wytłumaczyć, dlaczego muszą zmienić miejsce swojego zamieszkania, dlaczego muszą przebywać w zamknięciu, ale niektórym niestety nie. To są trudne sytuacje, widać, że mieszkańcy są tym podenerwowani – nie kryje dyrektor Chmurzyńska.

info: Dziennik Polski   foto: DPS w Łyszkowicach/Facebook

Proszowice - najnowsze informacje