poniedziałek, 13 lipca 2020 12:08

Powiat proszowicki: W weekend 4 kierowców straciło prawo jazdy

Autor Wiktoria Mitura
Powiat proszowicki: W weekend 4 kierowców straciło prawo jazdy

Sytuacja na proszowickich drogach w miniony weekend nie była spokojna. Policja zatrzymała nietrzeźwego motorowerzystę oraz odebrała aż 4 prawa jazdy.

W piątek wieczorem policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach zatrzymali w gm. Koszyce mężczyznę jadącego motorowerem. Kierowca tego pojazdu zauważając radiowóz chciał uciec...skręcając na znajdującą się obok posesję. Jego plan się nie powiódł. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli. Posiadał 1,70 promila alkoholu w organizmie, poza tym miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.  

Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Pierwszy "szczęśliwiec", któremu zostało zabrane prawo jazdy na okres 3 miesięcy jechał z prędkością 117 km/h. Mieszkaniec powiatu krakowskiego jechał na terenie miejscowości Śmiłowice, gdzie można się poruszać z prędkością 50 km/h.

Dwóch kolejnych kierowców zostało zatrzymanych w tej samej miejscowości. Oba samochody poruszały się z prędkością 108 km/h.

Ostatni kierowca został zatrzymany w miejscowości Hebdów. Przekroczył prędkość o ponad 50 km/h!

Jak już wspomniano, wszystkim czterem kierowcom zostało zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Poza tym, otrzymali punkty karne oraz zostali ukarani mandatami.

info: KPP w Proszowicach

zdj: Zdjęcie poglądowe (portal samorządowy)

Proszowice - najnowsze informacje