poniedziałek, 10 stycznia 2022 13:55

Powiat wadowicki: Rutynowa kontrola może się dla niego skończyć więzieniem

Autor Głos 24
Powiat wadowicki: Rutynowa kontrola może się dla niego skończyć więzieniem

Policjanci z ogniwa patrolowo – interwencyjnego wadowickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów, który kierował samochodem bez aktualnych badań technicznych. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu w Tomicach policjanci służby prewencyjnej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach jego danych personalnych, okazało się, że posiada on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do września 2022 roku. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że samochód ma elektronicznie zatrzymany dowód rejestracyjny z powodu braku badań technicznych. Oznacza to, że 24-latek dopuścił się nie tylko przestępstwa, ale popełnił również wykroczenie, w związku z którym policjanci sporządzili dokumentację celem przeprowadzenia czynności wyjaśniających w tej sprawie.

– Przypomnijmy, że 1 czerwca 2017 roku weszły w życie nowe przepisy, które zaostrzyły kary za niektóre przestępstwa i wykroczenia drogowe. Jednym z nich było podniesienie wymiaru kary dla osób, łamiących sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zgodnie z wprowadzanymi regulacjami, jeśli podczas kontroli drogowej policjanci ujawnią taki przypadek, lekkomyślny kierowca może zostać skazany nawet na 5 lat więzienia. Ponadto obowiązkowo zostanie orzeczony w stosunku do niego przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów od roku do nawet 15 lat

– informuje wadowicka policja.

Inf.: KPP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje