środa, 21 października 2020 13:42

Powiat wadowicki. Ucieczka przed policją, kolizja i narkotyki. Kierowcy grozi do 5 lat więzienia

Autor Wiktoria Mitura
Powiat wadowicki. Ucieczka przed policją, kolizja i narkotyki. Kierowcy grozi do 5 lat więzienia

Zatrzymano mieszkańca Wieliczki, który uciekał przed kontrolą drogową. Okazało się, że 20-latek przewoził w samochodzie narkotyki. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu, policjanci z wadowickiej drogówki próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę fiata, który w Inwałdzie jechał z prędkością 95 km/h. Mundurowi podjęli za nim pościg. Kierowca przez kilkanaście kilometrów uciekał popełniając szereg wykroczeń. W trakcie pościgu, w centrum Andrychowa, policjanci wykonali dwa pomiary prędkości uciekającego samochodu z wynikiem 159 km/h i 149 km/h. Kierowca dwukrotnie przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Ucieczka młodego kierowcy zakończyła się uderzeniem w mur oraz latarnię. Finalnie doprowadził do kolizji drogowej, uderzając w betonowy mur oraz latarnię. Wówczas wysiadł z samochodu i zaczął uciekać na piechotę, ale szybko został zatrzymany i obezwładniony.

Podczas przeszukania samochodu okazało się, że mężczyzna przewoził w nim marihuanę.

20-latek usłyszał zarzut za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i posiadanie środków odurzających, do których się przyznał i złożył na tę okoliczność stosowne wyjaśnienia. Mieszkaniec Wieliczki odpowie również za spowodowanie kolizji i pozostałe wykroczenia, których się dopuścił.

Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje