środa, 1 listopada 2023 16:31

Pożar domu w Popowicach. W środku butle z gazem

Autor Marzena Gitler
Pożar domu w Popowicach. W środku butle z gazem

W piątek, 29 października doszło do pożaru w domu mieszkalnym w Popowicach (gm. Stary Sącz). Sytuacja była groźna, bo w środku były dwie butle z gazem.

Ogień pojawił się po godzinie 15 w drewnianym budynku mieszkalnym w Popowicach, do którego przylegało pomieszczenie gospodarcze. Mieszkańcy opuścili obiekt przed przyjazdem strażaków. W budynku znajdowały się dwie 11 kg butle gazowe.

Na pomoc ruszyło 19 zastępów z JRG nr 1 i 2 w Nowym Sączu oraz jednostek OSP ze Starego Sącza, Barcic, Moszczenicy Niżnej i Gołkowic Górnych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody na palące się poddasze. Zlokalizowano i wyniesiono butle z gazem. Po zlokalizowaniu pożaru wykonano prace rozbiórkowe i dogaszono pogorzelisko. Wodę do celów pożarowych dowożono pojazdami pożarniczymi z hydrantu oddalonego o około 4 km od miejsca pożaru.

W trakcie działań jedna osoba uskarżała się na złe samopoczucie. Strażacy udzielili jej pomocy oraz zadysponowali na miejsce pożaru karetkę Pogotowia ratunkowego.  Po przebadaniu osoby przez ratowników medycznych pozostała ona na miejscu zdarzenia. Pogorzelisko na bieżąco sprawdzano kamerą termowizyjną a pomieszczenia miernikami na obecność gazów niebezpiecznych. Nieprawidłowości nie stwierdzono. Działania strażaków trwały ponad trzy godziny.

inf. i fot. KM PSP w Nowym Sączu

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka