środa, 24 czerwca 2020 08:35

Poznaj strażaka, który walczy z epidemią. Z jego inicjatywy uszyto ponad 1000 maseczek

Autor Mirosław Haładyj
Poznaj strażaka, który walczy z epidemią. Z jego inicjatywy uszyto ponad 1000 maseczek

Mężczyzna od początku epidemii aktywnie działa na rzecz przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Karol Piotrowski ze Słaboszowa, młodszy aspirant Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie, od wybuchu pandemii aktywnie działa na rzecz przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Powiecie Miechowskim.

Na portalu społecznościowym zainicjował akcję szycia maseczek. Od początku w działaniach wspierają go komendanci i koledzy ze służby, ci mundurowi oraz cywilni, a także rodzina, przyjaciele i znajomi. W samo szycie maseczek zaangażowanych było około 10 osób, nie tylko z Miechowszczyzny, ale też regionu świętokrzyskiego.

Karol Piotrowski przyznaje, iż nie spodziewał się takiego wsparcia zewsząd. Już 1 kwietnia ofiarował około 750 maseczek dla Szpitala św. Anny w Miechowie. To jednak nie koniec, bowiem we wtorek 23 czerwca maseczkami obdarował Domy Pomocy Społecznej – w Miechowie (ul. Warszawska) oraz w Mianocicach. W sumie, z inicjatywy Pana Karola udało się uszyć ponad 1000 wielorazowych maseczek materiałowych z kieszenią na filtr flizelinowy.

–  To było niezłe wyzwanie, również organizacyjne – przyznaje Pan Karol. Trzeba było zaopatrzyć szyjących w materiały. Z bawełną dobrej jakości generalnie nie było problemu, ale już po gumki mocujące pomysłodawca akcji pojechał aż pod świętokrzyski Staszów, bowiem nigdzie w okolicy nie szło ich kupić. - Cieszę się jednak z efektu

– mówi mł. asp. Piotrowski, podkreślając raz jeszcze, że nie spodziewał się, że tyle osób będzie mu chciało pomóc.

Dyrektorzy domów pomocy społecznej nie kryją, że każde wsparcie jest dla nich cenne. Przygotowują się na jesień, kiedy spodziewany jest dynamiczny powrót pandemii koronawirusa.

Inf. i foto: Starostwo Powiatowe w Miechowie

Miechów - najnowsze informacje