czwartek, 4 maja 2023 13:53

Praca na magazynie w Krakowie – czy łatwo jest znaleźć oferty pracy z naprawdę wysokim wynagrodzeniem?

Autor Artykuł sponsorowany
Praca na magazynie w Krakowie – czy łatwo jest znaleźć oferty pracy z naprawdę wysokim wynagrodzeniem?

Praca magazyniera to niebywale wymagające zajęcie, które łączy w sobie pracę fizyczną i umysłową. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że zarobki magazyniera w Krakowie różnią się w zależności od posiadanych kwalifikacji oraz miejsca pracy, i potrafią być naprawdę satysfakcjonujące.

Ile może zarobić magazynier w Krakowie?

Z racji tego, że Kraków to miasto, które wyjątkowo dynamicznie się rozwija, nie brakuje tutaj ofert pracy dla magazynierów – warto przejrzeć oferty w Krakowie na GoWork.pl. W mieście funkcjonuje wiele przedsiębiorstw, które zgłaszają zapotrzebowanie na pracowników magazynowych – a do tego wciąż otwierają się nowe firmy.

Średnie wynagrodzenie na stanowisko magazyniera w Krakowie to niespełna 4500 zł. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że ponad 25% wszystkich zatrudnionych w mieście magazynierów zarabia poniżej 4000 zł. Z kolei grupa 25% najlepiej zarabiających magazynierów, może liczyć na zarobki przekraczające 5000 zł.

Mowa tutaj o stawkach początkowych – dotyczą one osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z pracą na magazynie. W miarę zdobywanych kwalifikacji i większego doświadczenia, wypłata magazyniera może wzrosnąć. Na wyższe zarobki mogą liczyć także osoby, które planują awans zawodowy – na stanowisko zastępcy kierownika magazynu bądź też kierownika magazynu. W takiej sytuacji ich zarobki mogą wzrosnąć nawet dwukrotnie!

Badania pokazują, że osoby, które rozważają podjęcie pracy w charakterze magazyniera, powinny zwracać uwagę głównie na większe przedsiębiorstwa, które z reguły oferują lepsze zarobki. Praca w niewielkim przedsiębiorstwie często wiąże się z wynagrodzeniem równym minimalnej krajowej pensji.

W jakich branżach magazynierzy zarabiają najwięcej?

Z uwagi na to, że Kraków jest wyjątkowo dużym miastem, magazynierzy mają naprawdę szerokie możliwości zatrudnienia. Są branże, które oferują zarobki znacznie przekraczające przeciętne wynagrodzenie magazyniera w Krakowie. Wyróżnić można kilka sektorów, w których ogólne zarobki są zdecydowanie wyższe:

●     przemysł chemiczny – z racji tego, że ze składowaniem produktów chemicznych związanych jest spore ryzyko i konieczność zachowania wyśrubowanych standardów, magazynierzy mogą liczyć na wyższe zarobki,

●     przemysł farmaceutyczny –magazynowanie produktów farmaceutycznych musi być precyzyjne i zgodne z normami – stąd też zatrudnieni w tym sektorze magazynierzy zarabiają znacznie powyżej średniego wynagrodzenia,

●     sektor spożywczy – magazynierzy zatrudnieni w sektorze spożywczym muszą spełniać wymagania dotyczące higieny i bezpieczeństwa. Ich wynagrodzenia często są nieco wyższe niż w przypadku innych branż,

●     dystrybucja i logistyka – magazynierzy pełnią bardzo ważną rolę w łańcuchu logistycznym, odpowiadając za dystrybucję i przechowywanie produktów. Mogą liczyć także na dość atrakcyjne wynagrodzenie.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nie tylko branża wpływa na wysokość wynagrodzenia magazyniera. Istotne jest również posiadane przez niego doświadczenie, umiejętności, a także – miejsce pracy.

Porównanie zarobków magazyniera do pracy na innych stanowiskach

Z uwagi na to, że zarobki magazyniera nie zawsze są atrakcyjne, osobyposzukujące pracy często rozglądają się za alternatywnym zajęciem.

Według badań magazynier może liczyć na zarobki zbliżone do zarobków innych pracowników magazynowych – na przykład operatorów wózków widłowych, a także pracowników produkcji. Zarobki magazyniera są z kolei wyższe w porównaniu do innych zawodów, które również nie wymagają specjalnych umiejętności i wykształcenia – takich jak praca w branży gastronomicznej czy też rola pracownika sezonowego w rolnictwie.

Nie trzeba chyba wspominać o tym, że istnieją także profesje, które są zdecydowanie lepiej opłacane. Te jednak z reguły wymagają wyższego wykształcenia oraz specyficznych umiejętności. Nie zmienia to faktu, że zatrudnienie jako magazynier może wiązać się z satysfakcjonującymi zarobkami już na początku kariery zawodowej, a rosnąć one będa wraz z awansami i biegiem kolejnych lat pracy.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka