piątek, 13 sierpnia 2021 10:17

Prezydent Krakowa apeluje o szczepienie dzieci przeciw COVID-19

Autor Marzena Gitler
Prezydent Krakowa apeluje o szczepienie dzieci przeciw COVID-19

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zwrócił się z apelem o szczepienie dzieci przeciw COVID-19. W piśmie do rodziców i uczniów gospodarz miasta zachęca do zaszczepienia dzieci jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego.

W związku ze stanem epidemii, miniony rok szkolny był czasem niezwykle trudnym zarówno dla rodziców, jak i dzieci. Aby możliwie szybko wrócić do normalnego życia społeczno-gospodarczego, w tym do nauki uczniów w warunkach stacjonarnych, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zwrócił się z apelem o szczepienie dzieci przeciw COVID-19.

W piśmie do rodziców i uczniów gospodarz miasta zachęca do zaszczepienia dzieci jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego, aby uzyskały one pełną odporność. Pozwoli to także uniknąć czwartej fali pandemii i będzie szansą na bezpieczny powrót uczniów do szkół.

Prezydent podkreśla, że na terenie Krakowa aktualnie jest powszechny dostęp do punktów szczepień w tym do preparatu Pfizer, który jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży.

Zgodnie z wytycznymi Europejskiej Agencji Leków szczepionkę przeciw COVID-19 mogą przyjąć dzieci, które ukończyły 12. rok życia.

fot. unsplash

Kraków

Kraków - najnowsze informacje