wtorek, 7 maja 2024 07:20

Było ich trzech, w każdym z nich inna "krew", ale... No właśnie! Syryjczycy zatrzymani na lotnisku Kraków-Balice

Autor Norbert Kwiatkowski
Było ich trzech, w każdym z nich inna "krew", ale... No właśnie! Syryjczycy zatrzymani na lotnisku Kraków-Balice

Plan może i był sprytny, ale obiektywnie pisząc - bez szans na realizacje - w przypadku, gdy sprawą zajmowali się doświadczeni funkcjonariusze Straży Granicznej z lotniska Kraków Airport w Balicach.

Nasi mundurowi zatrzymali trzech mężczyzn pochodzenia syryjskiego w wieku 18, 21 oraz 27 lat, którzy nie posiadali dokumentów uprawniających do pobytu w Polsce. Mało tego, cała trójka podczas kontroli posłużyła się fałszywymi dokumentami: przerobionym greckim dokumentem osobistym, podrobionym rumuńskim dowodem osobistym i przerobionym marokańskim paszportem.

Z racji, że każdy z cudzoziemców popełnił podobne przestępstwo - kara została wymierzona sprawiedliwie. Każdy z nich otrzymał wyrok 4 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 3 lat, pokrycie kosztów postępowania sądowego i  podanie wyroku do publicznej wiadomości przez okres 6 miesięcy.

Dodatkowo, komendant Placówki SG w Krakowie-Balicach wszczął  postępowania administracyjne o zobowiązaniu cudzoziemców do powrotu.

Foto: SG/zdjęcie poglądowe

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka