poniedziałek, 6 maja 2024 10:56

W Krakowie wystartowała akcja "Rowerowy Maj"! Do zgarnięcia nagrody

Autor Katarzyna Domagała
W Krakowie wystartowała akcja "Rowerowy Maj"! Do zgarnięcia nagrody

Podróżowanie do szkoły czy przedszkola rowerem? Czemu nie! Po raz siódmy w Krakowie ruszyła kampania "Rowerowy Maj". Tegoroczna odsłona akcji zachęcającej dzieci, rodziców i nauczycieli do podróżowania do szkoły czy przedszkola rowerem potrwa do 29 maja. Biorą w niej udział 124 krakowskie placówki.

Miasto Kraków informuje, że do akcji zgłosiły się 63 przedszkola, 60 szkół podstawowych oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3. Łącznie kampania jest adresowana do ponad 33 tysięcy uczniów i przedszkolaków podzielonych na 1546 oddziałów.

Zasady akcji

Zasady akcji są proste. Każdy, kto przyjedzie do szkoły na rowerze, hulajnodze, rolkach, wrotkach czy deskorolce otrzymuje naklejkę a klasa/grupa oraz szkoła otrzymuje punkt. Rywalizacja odbywa się na poziomie indywidualnym oraz klasowym (grupowym).

Szkoły i przedszkola, w swoich kategoriach, rywalizują o tytuł najbardziej rowerowej placówki. Zwycięskie klasy mogą liczyć na wycieczki zaoferowane przez 54 partnerów akcji w Krakowie. Uczniowie, którzy zdobędą największa liczbę punktów, otrzymają rowerowe upominki. Przygotowano ponad 5 tysięcy rowerowych nagród, a partnerzy akcji przekazali pond 100 nagród grupowych. Najlepsze grupy przedszkolne zostaną zaproszone na specjalne seanse kinowe.

Ogólnopolska kampania "Rowerowy Maj" jest koordynowana przez Urząd Miasta Gdańska, który jest także jej pomysłodawcą i inicjatorem. W Krakowie akcja jest realizowana w ramach działania "STARS Rowerem do Szkoły", które promuje dojazdy do szkoły rowerem zarówno uczniów, jak i ich rodziców i nauczycieli. Dla samorządowych szkół podstawowych, które chcą dołączyć do tego projektu, jeszcze w tym miesiącu zostanie ogłoszony nabór na Portalu Edukacyjnym Miasta Krakowa.

Plakat promujący kampanię "Rowerowy Maj" / Źródło: krakow.pl

Źródło: krakow.pl

Fot.: Pixabay

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka