wtorek, 6 marca 2018 13:10

Program "Smog Stop" ominie Bielsko?

Autor Mądry Natalia
Program "Smog Stop" ominie Bielsko?

Według zapowiedzi, rządowy program „Smog Stop” miał być realizowany w najbardziej dotkniętych smogiem gminach w Polsce. Projekt termomodernizacji budynków ma jednak ruszyć tylko w 22 z 33 polskich miast, które znalazły się na liście 50 miast najbardziej dotkniętych smogiem!

Z pilotażu wykluczono miasta, które mają powyżej 100 tys. mieszkańców, czyli m.in. Katowice, Bytom, Chorzów, Gliwice, Rudę Śląską, Tychy, Zabrze, Sosnowiec, Rybnik, Dąbrowę Górniczą, Częstochowę i Bielsko‐Białą. A nie ma wątpliwości, że wszystkie te miasta od lat borykają się z problemem niskiej emisji. Tylko działania kompleksowe dają szansę na poprawę jakości powietrza, a tym samym ograniczenie zagrożeń zdrowotnych dla polskiego społeczeństwa. Smog nie zna granic, nie wybiera, i dla wszystkich jest tak samo szkodliwy, uciążliwy i utrudniający normalne życie.

Dlatego apeluję o zmianę decyzji rządu i rozszerzenie programu na wszystkie miasta znajdujące się na liście WHO, a przede wszystkim na miasto Bielsko‐Biała.
- Wasz podpis wiele znaczy - apeluje do mieszkańców przewodniczący Jarosław Klimaszewski zachęcając do podpisania internetowej petycji o włączenie miasta Bielsko-Biała do programu SMOG STOP.

Info: Jarosław Klimaszewski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej

Bielsko-Biała - najnowsze informacje