poniedziałek, 6 kwietnia 2020 12:03

Proszowice: Kolejne przypadki naruszeń zakazu spotkań i przemieszczania się

Autor Manuel Langer
Proszowice: Kolejne przypadki naruszeń zakazu spotkań i przemieszczania się

W  ostatni weekend policjanci z powiatu proszowickiego podejmowali  interwencje związane z naruszeniami nakazów i zakazów dotyczących  gromadzenia się czy przemieszczania pieszych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami do dnia 11 kwietnia br. włącznie  nie można się swobodnie przemieszczać.  Miejsce zamieszkania można  opuścić tylko w wyjątkowych i uzasadnionych wypadkach. Nie po raz  pierwszy przypominamy i apelujemy, aby wyjścia ograniczyć do niezbędnego  minimum czyli wyjścia do pracy, zrobienia zakupów czy udania się do  lekarza.

3 kwietnia br, o godzinie 23:40 funkcjonariusze Wydziału Prewencji  tutejszej jednostki Policji  patrolując ulicę Kopernika zauważyli trzech  mężczyzn. Mężczyźni poruszali się bez zachowania odpowiedniego odstępu  od siebie czyli min. 2 metrów. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić  jaka to ważna potrzeba spowodowała, że mężczyźni opuścili miejsca  zamieszkania. Jak się okazało  powodem wyjścia z domu był zakup  alkoholu.  Osoby te nie widziały w swoim zachowaniu nic złego.

Kolejnego dnia policjanci interweniowali w jednej z miejscowości  gminy Proszowice, tam w rejonie sklepu 3 mężczyzn spotkało się, aby  porozmawiać . Nie zachowali również od siebie odległości nie mniejszej  niż 2 metry.

W związku z powyższym policjanci nałożyli na mężczyzn mandaty karne. O  zaistniałej sytuacji zostanie również powiadomiona miejscowa Stacja  Sanitarno- Epidemiologiczna.

Info: policja

Proszowice - najnowsze informacje