poniedziałek, 28 września 2020 10:55

Proszowice. Kompletnie pijany wsiadł za kierownicę…

Autor Wiktoria Mitura
Proszowice. Kompletnie pijany wsiadł za kierownicę…

35-letni mieszkaniec Nowego Brzeska prowadził samochód mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie! Dzięki funkcjonariuszowi policji oraz przypadkowemu mężczyźnie udało się zatrzymać nieodpowiedzialnego kierowcę.

23 września w miejscowości Żębocin, gm. Proszowice funkcjonariusz zauważył pojazd, który zatrzymał się na drodze. Z samochodu wysiadł mężczyzna, który nie był w stanie ustać prosto na nogach. Mężczyzna po chwili postanowił kontynuować jazdę, więc podpierając się o karoserie samochodu wsiadł do środka i zaczął odjeżdżać. Policjant bez chwili namysłu wybiegł na jezdnię, aby zatrzymać odjeżdżające auto, udało się dzięki pomocy innego mężczyzny, który wyciągnął ze stacyjki kluczyli, co uniemożliwiło dalszą jazdę kierującemu.

Wezwani na miejsce funkcjonariusze z KPP w Proszowicach przeprowadzili badanie trzeźwości , które wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. 35 - latkowi zatrzymano prawo jazdy. Za popełniony czyn odpowie przed Sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Dzięki szybkiej reakcji i spostrzegawczości  mundurowego kolejny nieodpowiedzialny kierowca nie doprowadził do tragedii na drodze.

Proszowice - najnowsze informacje