czwartek, 18 sierpnia 2022 09:42

Proszowice. To będzie trudny czas dla kierowców. Rusza przebudowa kluczowej ulicy w mieście

Autor Norbert Kwiatkowski
Proszowice. To będzie trudny czas dla kierowców. Rusza przebudowa kluczowej ulicy w mieście

W Proszowicach rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania ulicy 3 Maja i Mikołaja Reja. Z racji tego, że to samo centrum miasta - kierowcy muszą przygotować się na poważne utrudnienia w ruchu.

Jedno z głównych założeń inwestycji ma polegać na budowie dodatkowego pasa do skrętu w prawo z północnego odcinka ulicy Reja. Jest to o tyle ważne, że poza poszerzeniem drogi, kierowcy otrzymają możliwość manewru zawracania w tym miejscu.

Remont w tym miejscu to niewątpliwie duży problem logistyczny. Skrzyżowanie ulic 3 Maja i Reja to samo centrum miasta, gdzie w najbliższej okolicy znajduje się wiele sklepów oraz placówek urzędowych.

Skrzyżowanie ulic 3 Maja i Mikołaja Reja w Proszowicach - mapa
Skrzyżowanie ulic 3 maja i Reja w Proszowicach 

Nie ma się co oszukiwać, że prace drogowe w tym miejscu były konieczne i dobrze, że się rozpoczęły, jednak czas realizacji zadania to aż 10 miesięcy, a co za tym idzie - przez najbliższe wiele tygodni możemy się spodziewać w centrum Proszowic licznych korków.

Warto dodać, że wykonawcą przebudowy jest firma Housebud z Rzuchowej, która w drugim przetargu podjęła się wykonania zadania za kwotę 546 tys. zł.

Źródło: UGiM Proszowice Foto: Google Street View, OpenStreetMap

Proszowice - najnowsze informacje