piątek, 9 grudnia 2022 15:51

Głogoczów. Trzy warianty przebudowy Zakopianki. Kiedy i gdzie zabranie informacyjne dla mieszkańców?

Autor Marzena Gitler
Głogoczów. Trzy warianty przebudowy Zakopianki. Kiedy i gdzie zabranie informacyjne dla mieszkańców?

Mieszkańcy Głogoczowa będą mogli zapoznać się z trzema wariantami przebudowy DK7 (Zakopianki). Zebranie informacyjne odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 12 grudnia.

Głównym celem rozbudowy Zakopianki w Głogoczowie jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przebudowane zostaną m.in. trzy  kolizyjne skrzyżowania drogi krajowej nr  7. Zakładana jest również likwidacja zjazdów i budowa dodatkowych  jezdni w celu zapewnienia obsługi terenów przyległych. Dzięki temu ruch  tranzytowy zostanie odseparowany od lokalnego, co poprawi przepustowość i  bezpieczeństwo na DK7. Przeprowadzona będzie także korekta łuku drogi. Powstaną też dodatkowe pasy ruchu dla skręcających  na skrzyżowaniach w prawo.

GDDKiA przygotowała trzy warianty przebudowy. Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe z elementami koncepcji programowej  (STEŚ-R), dla rozbudowy 4-kilometrowego odcinka DK7 w Głogoczowie ma zostać opracowane 16 lutego 2025 r.

Spotkanie informacyjne na temat przebudowy Zakopianki odbędzie się w Wiejskim Domu Kultury w Głogoczowie. Początek o godz. 17.00.

inf. i fot. GDDKiA

Myślenice - najnowsze informacje