wtorek, 26 października 2021 13:42

Przechowywanie medycznej marihuany. Nie popełniaj tych błędów!

Autor Artykuł sponsorowany
Przechowywanie medycznej marihuany. Nie popełniaj tych błędów!

Korzystasz z medycznej marihuany? Chcesz, aby lek ten możliwie jak najdłużej zachował swoje terapeutyczne właściwości? Zadbaj o to, by przechowywać go w takich warunkach, które nie przyczynią się do utraty cennych substancji.

Dlaczego przechowywanie leków konopnych w odpowiedni sposób ma tak duże znaczenie? Drobne błędy w tym zakresie mogą sprawić, że medyczna marihuana straci swą terapeutyczną moc. Z tego tekstu dowiesz się, jak przechowywać marihuanę i chronić ją przed zniszczeniem.

Dlaczego odpowiednie przechowywanie leków konopnych jest tak ważne?

Jak każdy lek, tak i medyczna marihuana powinna być zabezpieczona przed osobami postronnymi i tymi czynnikami zewnętrznymi, które mogą w istotny sposób wpłynąć na jej jakość.

– Kannabinoidy, które decydują o leczniczych właściwościach marihuany, są niezwykle delikatnymi związkami. Gromadzą się one w włoskowatych gruczołach zwanych trichomami. Gruczoły te mają formę maleńkich kuleczek, które przyczepione są do suszu. Ze względu na taką lokalizację najcenniejszej części konopi przetrzymywanie leków powstających z tej rośliny w odpowiedni staje się priorytetem – wyjaśnia lekarz medycyny Magdalena Nita, od lat związana z centrum-mk.pl.

Co zagraża medycznej marihuanie?

Leki konopne są produktami naturalnymi, a to oznacza, że pod wpływem niekorzystnych czynników mogą tracić swoją moc.

Jakie czynniki mają fatalny wpływ na marihuanę?

Co jest największym zagrożeniem dla suszu? Takie czynniki jak:

  • wysoka (przekraczająca 27 stopni C) temperatura;
  • powietrze;
  • promienie słoneczne;
  • wstrząsy i urazy mechaniczne.

Jakie warunki są najlepsze do przechowywania leków konopnych?

Jak przechowywać marihuanę, by skutecznie chronić ją przed powyższymi czynnikami? Najlepiej w miejscu chłodnym i zacienionym jednocześnie. A co z wilgocią? Jak się okazuje, jest ona lepsza niż zbyt suche powietrze. Idealna wilgotność powietrza to około 50-60% (niektórzy twierdzą, że nawet 65%), zatem dobrym schowkiem na leki konopne może się okazać piwnica. Nie popełniaj jednak częstego błędu, jakim jest owijanie marihuany w folię i umieszczenie w lodówce. O ile wysoka temperatura jest dla niej zagrożeniem, to zbyt niska może wyrządzić jeszcze więcej strat.

Przetrzymywanie suszu – jakie opakowanie możesz wybrać?

Równie ważne jak to, gdzie przetrzymujesz medyczną marihuanę, jest to, w czym ją umieszczasz. Jakie opakowania są dopuszczalne?

Plastikowy woreczek? Tego błędu nie popełniaj!

Jednym z najczęstszych błędów związanych z przechowywaniem leczniczej marihuany jest umieszczanie suszu w plastikowym woreczku. Dzieła popkultury utrwaliły taką metodę, jest ona jednak najgorszym rozwiązaniem, na jakie możesz postawić. Dlaczego?

Plastik może sprawić, że marihuana lecznicza zostanie skażona toksynami. Pamiętaj też, że niektóre substancje znajdujące się w suszu mogą niszczyć plastik, a tym samym sprawić, że opakowanie nie zapewni lekowi odpowiedniej ochrony przed nadmierną wilgocią i powietrzem.

Z jakich materiałów może być wykonane opakowanie na susz?

Opakowanie na medyczną marihuanę sprzedawaną w aptece często wykonane jest z takich materiałów jak:

  • polietylen;
  • polipropylen;
  • poliwęglan.

Materiały te łączy ze sobą sporo, przy czym kwestią najważniejszą jest odporność na działanie chemicznych substancji. Dzięki temu w takich opakowaniach możesz bezpiecznie przechowywać susz, nie martwiąc się o to, iż utraci on swoje lecznicze właściwości.

Szklany słoik jako alternatywa dla oryginalnego opakowania

Opakowanie, w którym dostajesz susz w aptece, to najlepsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie. Jeśli jednak musisz znaleźć alternatywę, postaw na szklany słoik. Ważne, aby był on czysty i miał hermetyczne zamknięcie.

Odpowiednie przechowywanie medycznej marihuany jest tak samo ważne, jak wybór odpowiedniego preparatu oraz ustalenie najlepszej dawki. Pamiętaj, że źle wybrane opakowanie lub miejsce ukrycia leku mogą sprawić, iż straci on swoją terapeutyczną moc, a ty zostaniesz z bezwartościowym suszem.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje

Rozrywka