sobota, 24 czerwca 2023 05:00

Przekazano nowe pojazdy dla DPS i ŚDS w Bochni

Autor Katarzyna Jamróz
Przekazano nowe pojazdy dla DPS i ŚDS w Bochni

Dom Pomocy Społecznej w Bochni oraz Środowiskowy Dom Samopomocy otrzymały nowe samochody przystosowane do przewozu podopiecznych. Wartość obu pojazdów to prawie 500 tys złotych.

Podczas Pikniku Rodzinnego zorganizowanego przez Dom Pomocy Społecznej w Bochni oraz Środowiskowy Dom Samopomocy uroczyście przekazano samochody zakupione w celu przewozu podopiecznych obu instytucji. Warto podkreślić, że dla ŚDS jest to pierwszy bus będący jego własnością. Do tej pory placówka nie miała swojego samochodu i korzystała z pojazdów Domu Pomocy Społecznej w Bochni. Pojazd stanowić będzie wsparcie dla osób w podeszłym wieku, które borykają się z następstwami choroby i niepełnosprawności. Możliwość dojazdu do Placówki jest dla wielu z nich jedyną opcją na aktywne spędzanie dnia, pomimo swoich ograniczeń. – Samochody w tego typu instytucjach są bardzo ważne bo poszerzają możliwość opieki nad podopiecznymi. Dlatego cieszę się, że obie placówki zyskały kolejne narzędzie, które pomoże im realizować swoją misję. — mówi Adam Korta, Starosta Bocheński.

Fot. Starostwo Powiatowe w Bochni (Fot. P.Salamon)

Zakup udało się zrealizować dzięki dofinansowaniu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Zarządu Powiatu w wysokości ponad 200 tys zł.

Inf./Fot. Starostwo Powiatowe w Bochni (Fot. P.Salamon)

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje

Rozrywka