czwartek, 11 stycznia 2024 10:08

Przełomowa zmiana oficjalnie potwierdzona. Co dalej z Kartą Nowosądeczanina?

Autor Patryk Trzaska
Przełomowa zmiana oficjalnie potwierdzona. Co dalej z Kartą Nowosądeczanina?

Na co dzień korzysta z niej kilkadziesiąt mieszkańców Nowego Sącza, teraz oficjalnie potwierdzono zmiany, o których spekulowano od kilku tygodni. Posiadacze Karty Nowosądeczanina, nie muszą jej już nosić ze sobą. Nowy Sącz idzie z postępem czasu i wprowadza aplikację mojaKN. Co to oznacza dla mieszkańców?

Karta Nowosądeczanina cieszy się dużą popularnością na południowowschodniej części województwa małopolskiego. Z darmowej komunikacji miejskiej na terenie Nowego Sącza oraz gmin, które przystąpiły do porozumień międzygminnych w zakresie publicznego transportu zbiorowego może korzystać każdy, posiadający kartę. Każdorazowo po wejściu do autobusu, należy zarejestrować przejazd przy użyciu KN.

Teraz jednak Nowy Sącz idzie z postępem czasu. Posiadacze Karty Nowosądeczanina mogą już korzystać z Aplikacji MojaKN na swoich urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym iOS oraz Android. W praktyce umożliwia ona kupowanie biletów komunikacji miejskiej, opłacanie parkingu, czy zdalne przedłużanie czasu postoju. Dzięki aplikacji można również korzystać ze wszystkich zniżek, ulg lub uprawnień w ramach Programu Karty Nowosądeczanina. Wystarczy w aplikacji pokazać kod kreskowy lub QR kod podczas weryfikacji u Partnera Programu. Oznacza to, że mieszkańcy nie muszą już nosić przy sobie plastikowej wersji KN.

Sądeckie władze zapowiadają rozwój aplikacji o dodatkowe funkcje.

fot. Głos24

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka