poniedziałek, 17 lutego 2020 15:15

Przemycał amunicję w pudełku po lodach. Usłyszy zarzuty

Autor Katarzyna Domagała
Przemycał amunicję w pudełku po lodach. Usłyszy zarzuty

Krakowscy funkcjonariusze zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali 32-latka, który posiadał 42 sztuki amunicji bez wymaganego zezwolenia. Co więcej, miał przy sobie również narkotyki.

Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową KMP w Krakowie ustalili, że w jednym z domów w rejonie Kryspinowa może przebywać mężczyzna zajmujący się rozprowadzaniem narkotyków. Diler działał  na terenie Krakowa oraz sąsiednich miejscowości.

14 lutego policjanci, aby zweryfikować posiadane informacje pojechali pod wskazany adres, gdzie zatrzymali 32-latka i sprawdzili wynajmowany przez niego pokój. W trakcie przeszukania śledczy znaleźli kilkadziesiąt gramów marihuany i niewielką ilość amfetaminy. Podczas przeszukania śledczy znaleźli także – w pojemniku po lodach i innych  pudełkach - w sumie 42 sztuki amunicji, na którą mężczyzna nie miał zezwolenia.

32-latek wstępnie usłyszał zarzuty dotyczące posiadania  narkotyków oraz posiadania amunicji bez zezwolenia, za co grozi mu nawet do 10 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju.

Info, foto: KWP Kraków

Kraków - najnowsze informacje