poniedziałek, 24 czerwca 2024 14:08

"Przeszło to nasze najśmielsze oczekiwania". Małopolska restauracja z gwiazdką Michelin

Autor Katarzyna Jamróz
"Przeszło to nasze najśmielsze oczekiwania". Małopolska restauracja z gwiazdką Michelin

Na kulinarnej mapie Polski pojawiły się trzy nowe restauracje, które zdobyły gwiazdkę Michelin. Jedna z nich znajduje się w Małopolsce, a konkretnie na Podhalu.

O tym wyjątkowym wyróżnieniu marzą restauratorzy na całym świecie. W czwartek (20 czerwca) pojawił się tegoroczny przewodnik Michelin, w którym trzy polskie restauracje dołączyły do prestiżowego grona lokali uhonorowanych wyjątkowym odznaczeniem. Swoje pierwsze gwiazdki otrzymały restauracje z Gdańska, Warszawy i Kościeliska.  

"Niebo nad Podhalem się rozgwieździło"

Położona w Kościelisku restauracja Giewont łączy polskie oraz francuskie techniki kulinarne. Lokal, jako pierwszy na Podhalu, został wyróżniony prestiżową nagrodą – gwiazdką Michelin. – Szef kuchni Przemek Sieradzki łączy tajniki polskiej i francuskiej kuchni, dostarczając zbilansowane dania, wyróżniające się odważnym połączeniem smaków – napisano w uzasadnieniu.

– Emocje opadły więc czas na ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego ogromnego wyróżnienia, jakim jest gwiazdka Michelin. Przeszło to nasze najśmielsze oczekiwania. Nikt z nas tego się nie spodziewał, a jednak STAŁO SIĘ! Jesteśmy przeszczęśliwi. Drodzy Goście, dziękujemy za wszystkie odwiedziny, za każde dobre słowo i opinie – to również Wasz ogromny sukces. W końcu niebo nad Podhalem się rozgwieździło – czytamy w zamieszczonym na Facebooku poście.

W Polsce tym prestiżowym wyróżnieniem może pochwalić się sześć lokali. Krakowska Bottiglieria 1881 ma ich aż dwie.

Fot. Ilustracyjne/Unsplash/Screen z Facebooka

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka