czwartek, 9 lipca 2020 06:28

Przewodnik po świecie konkursów

Autor Głos 24
Przewodnik po świecie konkursów

Udział w internetowych konkursach i loteriach to hobby, któremu oddaje się coraz więcej Polaków. Dlaczego akurat to zajęcie zyskuje na popularności? Powodów jest kilka, ale najważniejszy z nich, to możliwość efektywnego poprawienia domowego budżetu, świetnie się przy tym bawiąc. Rodzajów promocji jest mnóstwo – konkursy kreatywne, konkursy dla dzieci, fotograficzne, plastyczne, facebookowe i wiele innych. Aby pomóc Ci lepiej odnaleźć się w tym świecie, przygotowaliśmy na ten temat łatwy przewodnik.

Rodzajów promocji w internecie jest od groma i każdy może wybrać cos dla siebie.

Wartość nagród do zdobycia w konkursach internetowych także jest bardzo zróżnicowana – od drobnych gadżetów firmowych, po luksusowe samochody, nieruchomości i prawdziwe fortuny pieniężne.

Naturalnie zwykle im cenniejsza nagroda, tym więcej ludzi o nią konkuruje, więc nie ma co liczyć, że tylko dzięki konkursom będzie można łatwo wymieniać samochód na nowy co 2 lata. Ale to, że nie będzie lekko, nie znaczy jeszcze, że się nie da.

Co więcej sprawdzona maksyma mówi, że aby wygrać trzeba grać i na pewno ciągle jest w tym stwierdzeniu dużo racji.

Na poniższej liście znajdziesz typy konkursów, które najczęściej można znaleźć w świecie online i offline.

1)   Konkursy kreatywne

Konkursy kreatywne to bardzo popularna kategoria akcji promocyjnych, w którym zadaniem uczestników jest wykazanie się swoja niebagatelną kreatywnością. Może to być np. plebiscyt na wymyślenie nowego hasła reklamowego firmy, ułożenie zabawnego wierszyka, czy też udzielenie odpowiedzi na pytanie o Twój sposób na udane wakacje. Konkursy kreatywne pozwalają się wykazać na naprawdę wielu płaszczyznach.

2)   Konkursy łatwe

Konkursy łatwe to w pewnym stopniu przeciwieństwo konkursów kreatywnych. Zwykle bowiem uczestnictwo w nich sprowadza się do wykonania jakiejś prostej czynności. Może to być np. odkręcenie nakrętki i sprawdzenie czy pod spodem jest symbol nagrody lub np. wpisanie kodu produktu w formularzu zgłoszeniowym. Idealna opcja dla konkursowych leniuszków!

3)   Konkursy plastyczne

Konkursy plastyczne to z kolei istny raj dla osób utalentowanych artystycznie. Są to akcje skierowane zarówno do dzieci jak i dorosłych. Zwykle należy w nich zaprojektować logo, namalować obrazek lub w jeszcze inny sposób wykazać się swoim zmysłem artystycznym. Konkursy plastyczne, z racji czasochłonności przygotowywania prac, zazwyczaj mają dosyć długi termin nadsyłania zgłoszeń.

4)   Konkursy dla dzieci

A skoro była już mowa o dzieciach to warto też wspomnieć, że w internecie znajdziemy liczne konkursy dla dzieci w różnym wieku. Najmłodsi bardzo chętnie biorą w nich udział, a poziom zadań w nich przygotowanych, jest oczywiście dostosowany do wieku samych zainteresowanych. Konkursy dla dzieci, mimo, że są kierowane do najmłodszych, to powinny odbywać się zawsze za wiedzą pełnoletniego opiekuna.

5)   Konkursy fotograficzne

Konkursy fotograficzne dzielą się na te skierowane do profesjonalistów oraz amatorów. Konkursy fotograficzne dla profesjonalistów wymagają wysokich umiejętności i doświadczenia w tym temacie. Oczywiście pod warunkiem, że realnie liczysz na wygraną. Konkursy fotograficzne dla amatorów z kolei, pozwalają się wykazać kreatywnością w fotografowaniu świata, bez konieczności dbania o najdrobniejsze detale techniczne.

6)   Konkursy Facebookowe

Aby wziąć udział w konkursach na kanałach w social mediach należy posiadać zarejestrowane konto użytkownika. Prym wiodą konkursy na Facebooku, ale często fajne akcje organizowane są także na Instagramie. Reguły nie są skomplikowane, a liczy się bardziej zaangażowanie i dobra zabawa. Konkursy Facebookowe często mają scenariusz: polub, udostępnij i dodaj komentarz. I już! W tak prosty sposób możesz zawalczyć o nagrodę. Ale, żeby wygrać trzeba graćJ

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje