piątek, 10 lipca 2020 11:52

Przez to nagranie dziennikarz Radia Koszalin zerwał współpracę z Wojciechem Cejrowskim

Autor Mirosław Haładyj
Przez to nagranie dziennikarz Radia Koszalin zerwał współpracę z Wojciechem Cejrowskim

Jak donosi portal wirtualnemedia.pl prezenter radia Koszalin Andrzej Rudnik, zerwał 21-letnią współpracę z Wojciechem Cejrowskim, z którym współtworzył audycję „Radiowy Przegląd Prasy”. Jak poinformował Rudnik, powodem zakończenia wspólnych występów na antenie było zamieszczenie przez Cejrowskiego na jego youtubowym kanale nagrania „Cejrowski w kiblu”.

W oświadczeniu przesłanym do wirtualnychmediów.pl Rudnik napisał:

– To decyzja niełatwa, ale konieczna - szczególnie po opublikowaniu przez pana Wojciecha wideo „Cejrowski w kiblu”, które wulgarnie uderza w Rafała Trzaskowskiego. Poglądy pana Wojciecha i sposób ich wyrażania stoją w sprzeczności z wartościami, które wyznaję - zarówno na gruncie zawodowym, jak i prywatnym. Nigdy nie będzie mojej zgody na brak szacunku w stosunku do drugiego człowieka.

Powodem zaprzestania współpracy jest film, który Cejrowski zamieścił na swoim kanale na portalu YouTube. W krótkim nagraniu zatytułowanym "Cejrowski w kiblu" widać, jak znany podróżnik wyciąga z muszli klozetowej kartkę. Po jej rozwinięciu widać na niej nazwisko kandydata KO na prezydenta - Rafała Trzaskowskiego. Następnie Cejrowski z powrotem zwija kartkę w kulkę i wyrzuca do klozetu spuszczając wodę. Po opuszczeniu klapy można zobaczyć na niej przymocowaną kartkę z napisem "Nie wybierajcie śmieci".

Decyzja niełatwa, ale konieczna

Andrzej Rudnik odniósł się też do tej sprawy na swoim Facebooku, gdzie napisał:

Szanowni Państwo, drodzy Słuchacze,
dziś zerwałem współpracę z Wojciechem Cejrowskim - nie będzie już zatem kolejnych odcinków "Radiowego Przeglądu Prasy" z moim udziałem. To decyzja niełatwa, ale konieczna - szczególnie po opublikowaniu przez pana Wojciecha wideo "Cejrowski w kiblu", które wulgarnie uderza w Rafała Trzaskowskiego. Poglądy pana Wojciecha i sposób ich wyrażania stoją w sprzeczności z wartościami, które wyznaję - zarówno na gruncie zawodowym, jak i prywatnym. Nigdy nie będzie mojej zgody na brak szacunku w stosunku do drugiego człowieka.
Pierwszy odcinek "RaPP-u" - jeszcze pod inną nazwą - ukazał się w roku 1999 w Radiu Koszalin. "RaPP" był najdłużej emitowaną tam audycją. W 2016 roku program w całości przeniósł się na YouTube'a. 7 lipca 2020 roku wyszedł 1056. odcinek audycji. Ciężko mi rozstawać się po tak długim czasie z "RaPP-em" i jego słuchaczami, jednak w tej sytuacji nie widzę innego wyjścia.
Z pozdrowieniami i do usłyszenia
Andrzej Rudnik

Szanowni Państwo, drodzy Słuchacze, dziś zerwałem współpracę z Wojciechem Cejrowskim - nie będzie już zatem kolejnych...

Posted by Andrzej Rudnik on Friday, July 10, 2020

Inf.: wirtualnemedia.pl
Fot.: By Wojciech Cejrowski - Sent to OTRS by depicted person., CC BY-SA 4.0

Polska

Polska - najnowsze informacje