poniedziałek, 9 października 2023 16:33

Akcja służb na lotnisku Kraków-Balice. 21-latka przyleciała do Polski podając się za kogoś innego...

Autor Norbert Kwiatkowski
Akcja służb na lotnisku Kraków-Balice. 21-latka przyleciała do Polski podając się za kogoś innego...

Takie historię na lotnisku Kraków Airport w Balicach są już właściwie na porządku dziennym. Tym razem nasze służby chciała oszukać 21-letnia Irakijka, która posiadała hiszpański paszport.

Do całego zdarzenia doszło w piątek (6 października). Wspomniana młoda kobieta przyleciała do Krakowa z Krety.  Po sprawdzeniu jej dokumentu okazało się, że jest on zastrzeżony i podlega zatrzymaniu. 21-latka była na straconej pozycji, dlatego przyznała się, że jest obywatelką Iraku, co potwierdziła pokazując swoim telefonie zdjęcie strony personalizacyjnej swojego paszportu.

Taki wybryk to oczywiście przestępstwo. Młodej kobiecie przedstawiono zarzut usiłowania przekroczenia granicy państwowej przy użyciu podstępu co do własnej tożsamości, w związku z posłużeniem się cudzym dokumentem.

W trakcie przesłuchania w charakterze podejrzanej kobieta przyznała się do zarzucanego jej czynu oraz złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze tj. 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok oraz obowiązek pokrycia kosztów postępowania sądowego. Dokument zatrzymano jako dowód w sprawie.

Foto: Wikimedia Commons/zdjęcie poglądowe

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka