piątek, 11 marca 2022 12:16

"Putin, czy ty masz mózg?" Tiktokerka z Ukrainy pokazuje, jak wygląda jej życie w schronie

Autor Katarzyna Jamróz
"Putin, czy ty masz mózg?" Tiktokerka z Ukrainy pokazuje, jak wygląda jej życie w schronie

Popularna tiktokerka z Ukrainy postanowiła podzielić się z internautami tym, jak wygląda jej codzienność po wybuchu wojny. Razem z rodzicami przeniosła się do schronu przeciwlotniczego, jej nagrania biją rekordy popularności.

Od wybuchu wojny w Ukrainie minęło ponad dwa tygodnie. Ukraińcy, którzy z różnych powodów zdecydowali się pozostać w swoim kraju, narażeni są na ciągłe niebezpieczeństwo. W obawie przed spadającymi na miasta bombami szukają schronienia, które zapewni im namiastkę spokoju i bezpieczeństwa.

Życie w schronie

Ukraińska tiktokerka zdecydowała się pokazać internautom jak wygląda jej codzienność w schronie przeciwlotniczym. Dziewczyna prowadzi profil o nazwie Valerisssh. Jeden z jej filmików ma ponad 36 milionów wyświetleń i ponad 5 milionów polubień!

Nagranie opatrzyła ironicznym komentarzem: "Żyję najlepiej jak potrafię. Dzięki, Rosjo!". W 20-sekundowej produkcji podzieliła się krótkimi fragmentami ze swojego dnia, który rozpoczęła od przywitania się z tatą. Dziewczyna w żartobliwy sposób pokazała, że suszarkę do włosów zastępuje jej opalarka. Na nagraniu widać jak jej mama smaży naleśniki. Pojawił się również piesek nastolatki, który nie rozumie, dlaczego mieszkają w bunkrze. W ciągu dnia Ukrainka wybrała się do swojego mieszkania po potrzebne rzeczy, które przydadzą się w schronie. W drodze powrotnej tiktokerka przedstawiła jak Putin zniszczył jej miasto, filmując zniszczone bloki. Nagranie kończy się w momencie, gdy dziewczyna bezpiecznie dotarła do schronu, który teraz jest jej domem. Mimo, że filmikowi towarzyszy pogodna melodia utworu "Che Cha Luna", to jednak pokazuje tragizm wojny. Chyba najbardziej przerażające w tym wszystkim je to, że filmiki Valerisssh nagrywane są w typowy dla tiktoka, żartobliwy sposób.

@valerisssh Living my best life 🥰🥰🥰 Thanks Russia! #ukraine #stopwar #russiastop ♬ Che La Luna - Louis Prima

20 milionów polubień

Jeszcze dwa tygodnie temu na jej tiktoku można było oglądać sesje fotograficzne, czy wyjazdy ze znajomymi. Obecnie Valerisssh dodaje filmy w których stara się zachować pozory normalnej rzeczywistości, w ogarniętym wojną mieście. Dziewczyna pokazuje jakie jedzenie w schronie przyrządza jej mama oraz dzieli się z internautami obrazkami spalonych mieszkań, które mija idąc po zakupy do marketu z pustymi półkami. Ostatnio dodała filmik, przedstawiający zniszczony przez rosyjskie wojska szpital dziecięcy, opatrując go komentarzem: "Putin, czy Ty masz mózg?". Tiktoki dziewczyny mają łącznie ponad 20 milionów polubień.

@valerisssh Do u have a brain, Putin?🤔 #ukraine #stopwar #russiastop ♬ New York Herald Tribune (A bout de souffle) - Martial Solal

Dzięki nagraniom, które udostępniane są w mediach społecznościowych przez Ukraińców, cały świat może dowiedzieć się co Władimir Putin zrobił z ich krajem. Valerisssh przypomina odbiorcom, w jaki sposób mogą pomóc Ukrainie w tym trudnym czasie. Dziewczyna udzieliła także wywiadu telewizji BBC, w którym opowiadała o swojej internetowej twórczości w czasie wojny.

@valerisssh I’m in love of my life! 🥰🥰🥰 #ukraine #stopwar ♬ Monkeys Spinning Monkeys - Kevin MacLeod & Kevin The Monkey

Fot.: TikTok/ screen z profilu Valerisssh

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje