czwartek, 14 marca 2019 15:11

Rabka-Zdrój: Szczypiorniści z Romera wicemistrzami

Autor Mateusz Łysik
Rabka-Zdrój: Szczypiorniści z Romera wicemistrzami

6 marca w Łącku odbył się Finał Małopolskiej Licealiady Młodzieży w piłce ręcznej chłopców. Po triumfie w wojewódzkich półfinałach, reprezentacja I Liceum Romera zakwalifikowała się do finału. Do finału zakwalifikowali się także reprezentacje: I Liceum Ogólnokształcącego Sportowego z Krakowa, ZSZ z Biecza, ZSTE ze Skawiny, ZSECH z Trzebini i IV LO z Tarnowa.

Reprezentacja Romera w fazie grupowej pokonała ZSECH z Trzebini, zwyciężając 13 do 8 i i IV LO z Tarnowa w stosunku 14-6. W następnej fazie szczypiorniści z Romera pokonali ZSZ z Biecza w stosunku 15-12 i awansowali do finału, w którym zmierzyli się z I Liceum Ogólnokształcącym Sportowym z Krakowa, ulegając, po zaciętej i wyrównanej walce drużynie liceum sportowego w stosunku 8-11.

Piłkarze ręczni z I Liceum Ogólnokształcącego im. E. Romera wystąpili w składzie: Wiktor Morawski, Jakub Luboński, Hubert Ziobro, Paweł Łukaszka, Jakub Czyszczoń, Wojciech Możdżeń, Grzegorz Gwiazdoń, Jakub Kusiak, Wojciech Galik, Wiktor Antosz i Marcin Stachura. Drużyna z Romera przygotowana i prowadzona przez Wiesława Peruckiego zdobyła srebrny medal mistrzostw wojewódzkich, jest to największy sukces Liceum Romera w grach zespołowych w historii liceum.

Źródło: UG Rabka-Zdrój

Podhale - najnowsze informacje