środa, 11 maja 2022 10:14

Rehabilitacja kręgosłupa szyjnego pod kontrolą fizjoterapeuty

Autor Artykuł sponsorowany
Rehabilitacja kręgosłupa szyjnego pod kontrolą fizjoterapeuty

Jeżeli cierpisz na przewlekłe problemy z kręgosłupem szyjnym, na pewno fizjoterapeuta zaproponuje zestaw ćwiczeń rozluźniających, jak i zmniejszających odczucia bólowe. Przeciążenie szyjnych kręgów może zdarzyć się każdemu. Ważne, aby skutecznie z tym walczyć.

Rehabilitacja kręgosłupa szyjnego – w jakim celu wykonuje się ćwiczenia?

Ćwiczenia, które zlecane są na kręgosłup szyjny pozwalają wzmocnić ten odcinek, rozluźnić go, rozciągnąć i przywrócić jego prawidłowe funkcjonowanie. Intensywność i stopień zaawansowania ćwiczeń jest uzależniony od rodzaju urazu. Rehabilitacja kręgosłupa szyjnego odbywająca się pod okiem fizjoterapeuty przynosi bardzo dobre rezultaty. Ważne, aby została poprzedzona dokładną diagnozą. Dobrze dobrany do potrzeb pacjenta zestaw ćwiczeń zdziała cuda.

Uczestnicząc w rehabilitacji prowadzonej przez profesjonalistę masz szansę szybko dojść do siebie. Osiągniesz zamierzone cele, a kręgosłup nie będzie już płatał Ci figla.

Jakie efekty przyniesie rehabilitacja kręgosłupa szyjnego?

Doświadczony fizjoterapeuta zadba, aby zmniejszyły się odczuwane dotychczas dolegliwości bólowe w okolicach szyi. Ból nie będzie występował także w dalszych odcinkach kręgosłupa, do których obecnie promieniuje, ze względu na przebyte uszkodzenia.

Rehabilitacja kręgosłupa szyjnego przeprowadzona w skuteczny sposób zwiększa ruchomość odcinka szyjnego, a także przywraca siłę w mięśniach. Zyskasz bardzo dobre efekty przykładając się do ćwiczeń.

Praca mięśni szyjnych zostanie w znacznym stopniu uregulowana, nawet jeżeli ból pojawił się w wyniku chorób przewlekłych. Ważne jest, aby stale ćwiczyć i wprawiać w ruch mięśnie. Zastane mięśnie bolą najbardziej. Dzięki temu, że wykonasz z dużą starannością zlecone przez fizjoterapeutę ćwiczenia nie dopuścisz do zaniku mięśni. Wdrożysz także prawidłowe nawyki ruchowe.

Rehabilitacja kręgosłupa szyjnego – na jakie zabiegi możesz zapisać się dodatkowo?

Oprócz serii ćwiczeń wykonywanych w domu oraz pod kontrolą fizjoterapeuty, możesz także zapisać się na zabiegi, które wykazują się w takich uszkodzeniach bardzo dużą skutecznością. Dobre rezultaty przynosi laseroterapia, która ma działanie przeciwbólowe, regenerujące, a dodatkowo wpływa na poprawę krążenia obwodowego. Ciekawym zabiegiem jest także elektroterapia, która poprzez zastosowanie prądu o odpowiedniej mocy pobudza mięśnie do regeneracji.

Skuteczna i bezpieczna fizjoterapia połączona z dodatkowymi zabiegami pomoże przywrócić ruchomość kręgosłupa szyjnego. Zmniejszeniu ulegną również odczucia bólowe.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje

Rozrywka