wtorek, 16 listopada 2021 11:39

Prace na Placu Kazimierza to nie remont. Tego jeszcze nie było! To wielka niespodzianka dla mieszkańców!

Autor Mirosław Haładyj
Prace na Placu Kazimierza to nie remont. Tego jeszcze nie było! To wielka niespodzianka dla mieszkańców!

O tym, że na Placu Kazimierza w Brzesku powstanie lodowisko, poinformował Urząd Miasta za pośrednictwem Facebooka.

Od grudnia do marca przyszłego roku Plac Kazimierza Wielkiego pełnić będzie zupełnie nową funkcję. Właśnie rozpoczęły się prace, których efektem będzie uruchomienie w tym miejscu lodowiska.

– Tego jeszcze nie było

– czytamy na facebookowym fanpage'u UM w Brzesku.

Trwa właśnie poziomowanie powierzchni, na której zostanie usadowione otoczone bandami lodowisko. W najbliższych dniach w pobliżu sceny staną kontenery o różnorodnym przeznaczeniu. Będą to między innymi: garaż dla rolby, czyli maszyny do czyszczenia lodu, pomieszczenie z agregatem do mrożenia lodu, przebieralnia, wypożyczalnia i suszarnia łyżew.

– Samo lodowisko będzie mieć wymiary 30x20 metrów. Co ważne, będzie pokryte prawdziwym lodem. Amatorzy łyżwiarstwa nie będą już musieli wyjeżdżać poza Brzesko, aby oddać się lodowej pasji. Ci, którzy jeszcze nie potrafią samodzielnie ślizgać się po lodzie, będą mogli w bezpieczny sposób nauczyć się tej sztuki. Do ich dyspozycji, szczególnie dzieci, będą wypożyczane specjalne lodowe chodziki do nauki jazdy na łyżwach, tzw. pingwinki. Lodowisko będzie czynne przez całą zimę

– donoszą urzędnicy.

Aktywnemu wypoczynkowi na tym obiekcie towarzyszyć będzie muzyka, zostanie też uruchomione stoisko gastronomiczne z ciepłymi napojami i przekąskami. Uroczyste otwarcie nastąpić ma 4 grudnia i przepełnione będzie szeregiem atrakcji.

– Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha oraz dyrektor BOSiR Marek Dadej już dzisiaj zapraszają wszystkich mieszkańców na plac Kazimierza Wielkiego nie tylko w dniu uruchomienia lodowiska, ale na cały zimowy sezon

– czytamy we wpisie.

Inf. i foto: Facebook/UM Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje