środa, 20 marca 2024 13:13

Róża Thun w Skawinie. "Niezwykle ważna jest walka z dezinformacją"

Autor Patryk Trzaska
Róża Thun w Skawinie. "Niezwykle ważna jest walka z dezinformacją"

W Parku Skawińskim w Kawiarni TuCzytam odbyło się spotkanie z europosłanką Polski 2050, Różą Thun oraz kandydatką do Sejmiku Małopolskiego z ramienia Trzeciej Drogi Małgorzatą Szostak. Polityczki mówiły o sprawach kluczowych dla województwa małopolskiego.

Do wyborów samorządowych został już niepełny miesiąc. Politycy codziennie walczą o poparcie mieszkańców na ulicach i w Internecie. Nie inaczej jest w powiecie krakowskim, gdzie w Skawinie z wyborcami spotkali się politycy Trzeciej Drogi.

Podczas spotkania w Skawinie Małgorzata Szostak szeroko omawiała filary swojej kampanii wyborczej. Polityczka, która otarła się o mandat parlamentarny w jesiennych wyborach chce w sejmiku walczyć m.in. o stworzenie systemu wsparcia psychologicznego. – Małopolska onlife - stworzenie systemu wsparcia               psychologicznego, Małopolskie Centrum Pomocy i Samoobrony oraz zbudowanie nowego programu certyfikacji lokalnych produktów – Małopolska Original. Każdy kto mnie zna wie, że cele, które sobie zakładam są realne i możliwe do spełnienia. Tak jest i tym razem. Jeśli zostanę Radną  Sejmiku gwarantuję, że będę dążyła do wprowadzenia moich pomysłów jak najszybciej –  wymieniała kandydatka. – Stworzymy centrum dostępne dla mieszkańców Małopolski, w którym będą mogli nabyć umiejętność podstaw obsługi broni, strzelectwa, udzielenia pierwszej pomocy, samoobrony oraz wiedzy z zakresu strategii obrony terytorialnej. Chcąc pokoju, musimy być gotowi do walki – kontynuowała Szostak.

Podczas spotkania z wyborcami dużo czasu poświęcono również systemowi oświaty. Bartłomiej Szwed wicedyrektor jednej ze skawińskich szkół oraz kandydat do Rady Powiatu z list Trzeciej Drogi omawiał skalę problemów psychologicznych wśród dzieci, z którymi na co dzień musi się mierzyć podczas pracy. – Na pół tysiąca dzieci około setka potrzebuje i korzysta z pomocy psychologiczno-pedagogicznej – alarmował Szwed.

Z kolei Róża Thun zwróciła uwagę na ogromne potrzeby z zakresu               obronności cywilnej. – Niezwykle ważna jest walka z dezinformacją, z dzieleniem społeczeństwa. Kwestie bezpieczeństwa to również działania na poziomie lokalnym. Społeczeństwo nie jest wystarczająco przeszkolone – podkreślała europosłanka.

Przypomnijmy, wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. Ewentualna druga tura zaplanowana jest na 21 kwietnia.

Foto: Biuro prasowe Polska 2050 w Małopolsce.

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka