piątek, 24 września 2021 12:34

Rozbito gang narkotykowy. W akcji kontrterroryści, 111 policjantów i 4 psy tropiące

Autor Marzena Gitler
Rozbito gang narkotykowy. W akcji kontrterroryści, 111 policjantów i 4 psy tropiące

15 osób, w tym szef gangu, usłyszało zarzuty związane z posiadaniem i handlem narkotykami. W olbrzymiej akcji, podczas której rozbito gang, wzięło udział kontrterroryści i aż 111 policjantów, 4 psy tropiące.  

Małopolsce policjanci przy współpracy z kolegami z Warszawy rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która handlowała narkotykami. We wspólnej akcji na terenie województwa mazowieckiego oraz małopolskiego (m.in. Krakowa, powiaty myślenickiego i nowotarskiego) zatrzymano 14 osób, w tym dwie kobiety.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie od kilku miesięcy rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie handlowali dużymi ilościami różnego rodzaju narkotyków.

14 września br funkcjonariusze KMP w Krakowie, KWP w Krakowie (z różnych wydziałów kryminalnych, z krakowskich komisariatów i z komend powiatowych  w Myślenicach, Nowym  Targu) oraz z  Komendy Rejonowej Policji III w Warszawie dokonali jednoczesnych przeszukań i zatrzymań podejrzanych. Wsparcia kryminalnym udzielili funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Krakowie. W sumie w działaniach udział wzięło 111 policjantów oraz 4 psy tropiące.

Tuż po godzinie 6 rano policjanci pojawili się w sumie w kilkunastu domach na terenie województwa małopolskiego oraz mazowieckiego, gdzie przeszukali pomieszczenia i zatrzymali 14 osób w wieku od 18 do 40 lat, w tym dwie kobiety. dodatkowo 22 września br. krakowscy policjanci zatrzymali jeszcze jedną osobę powiązaną z tą sprawą.

W trakcie przeszukania samochodów i domów podejrzanych znaleziono kilkaset gramów marihuany, amfetaminę oraz mefedron i 21 telefonów komórkowych. Na miejscy znaleziono też kilkaset tysięcy złotych i trzy samochody o łącznej wartości blisko 70 tysięcy złotych, które zabezpieczono na poczet przyszłych kar.

Zatrzymane osoby trafiły do Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście Zachód oraz Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Sześciu osobom przedstawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Jedna z nich usłyszała zarzut kierowania grupą przestępczą. Zatrzymane osoby odpowiedzą też m.in. za posiadanie i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych.

Decyzją sądu wobec siedmiu mężczyzn zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, a wobec pozostałych osób zastosowano m.in. dozór policyjny oraz poręczenia majątkowe wraz z zakazem opuszczania kraju. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

fot. i wideo: KWP Kraków

Małopolska - najnowsze informacje