piątek, 11 lutego 2022 04:31

Rozbój, kradzież trzech aut i ucieczka przed policją - to wszystko w jeden dzień! 32-latek usłyszał zarzuty

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Rozbój, kradzież trzech aut i ucieczka przed policją - to wszystko w jeden dzień! 32-latek usłyszał zarzuty

Policjanci z komisariatu w Kobiernicach zatrzymali 32-latka podejrzanego o rozbój, kradzież samochodów i ucieczkę przed policją. Mężczyzna, używając groźby i siły wobec kobiet, ukradł trzy samochody, którymi jeździł po powiecie bielskim i andrychowskim. Na wniosek śledczych sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Do szeregu zdarzeń doszło we wtorkowe popołudnie w powiatach wadowickim i bielskim. Pierwszy rozbój, a w konsekwencji kradzież pojazdu, miał miejsce w Roczynach w województwie małopolskim. Mężczyzna, grożąc 62-latce, skradł jej audi. Samochodem przemieścił się do Bujakowa, gdzie przy ulicy Bielskiej porzucił skradziony pojazd. Nieopodal domu kultury na poboczu zauważył zaparkowany samochód i stojącą obok kobietę. 32 -latek podbiegł do fiata i, odpychając 58-letnią właścicielkę, wszedł do środka, a następnie ruszył w kierunku Kobiernic. Sprawca i ten pojazd porzucił w Kobiernicach, gdzie z kolei zdecydował się na kradzież kolejnego. Tym razem podbiegł do 62-latki stojącej obok swojego samochodu, a następnie, używając groźby oraz przemocy, zabrał kluczyki i odjechał jej fiatem. Podróż skradzionymi pojazdami zakończyła się w Czańcu, gdzie policjanci zauważyli podejrzanego i podjęli próbę zatrzymania kierującego. 32-latek nie zatrzymał się i próbował ucieczki, uszkadzając radiowóz. Po podjętym pościgu kryminalni z kobiernickiego komisariatu zatrzymali mężczyznę.

Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Została mu również pobrana krew do analizy laboratoryjnej, aby sprawdzić, czy nie znajdował się pod wpływem środków odurzających. 32-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego noc spędził w policyjnym areszcie. Nazajutrz został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty między innymi rozboju, kradzieży rozbójniczej, ucieczki przed policjantami, naruszenia nietykalności funkcjonariuszy i uszkodzenia mienia. Na wniosek śledczych sąd zdecydował o aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 12 lat więzienia.

Inf.: KPP Bielsko-Biała

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje