środa, 4 listopada 2020 10:28

Rozbój z użyciem noża i ... miotły. Co wydarzyło się na imprezie w Tarnowie?

Autor Aleksandra Tokarz
Rozbój z użyciem noża i ... miotły. Co wydarzyło się na imprezie w Tarnowie?

Napad z nożem w ręku, metalowym prętem i …kijem od miotły na mieszkańcu Tarnowa zakończył się dla trójki napastników tymczasowym aresztowaniem. 18-latek trzy najbliższe miesiące spędzi za kratkami. Miesiąc krócej w odosobnieniu posiedzą wspólniczki, jego 20-letnia dziewczyna i jej 25-letnia siostra. Całej trójce grozi wysoka kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

W czwartkową noc do komisariatu policji Tarnów-Centrum przy ul. Narutowicza wpadł młody tarnowianin. Pobity i wystraszony mężczyzna krzyczał, że próbowano go zabić. Policjanci uspokoili go, po czym uważnie wsłuchali się w to, co miał im do powiedzenia.

Okazało się, że poznał on w Internecie 20-latkę, która po kilku dniach znajomości zaprosiła go do swojego mieszkania, wynajmowanego wspólnie z jej 18-letnim chłopakiem. W spotkaniu, na którym nie stroniono od alkoholu, brała udział również starsza siostra kobiety. Impreza przebiegała miło do czasu, kiedy biesiadnicy zaczęli grozić gościowi, a 18-latek rzucił się na niego z kopniakami i metalowym prętem. Wtórowała mu dziewczyna bijąca ofiarę stylem od miotły po głowie.

Maczety, pojemniki z gazem i siekiery. Tarnowscy pseudokibice “szukali bójki”
Wieczorna próba wszczęcia awantury przez pseudokibiców została powstrzymana przez tarnowskich policjantów. 10 kiboli usłyszało zarzuty zmuszania do określonego zachowania. Odpowiedzą przed tarnowskim sądem, grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. W piątek wieczorem (30 października) w Tarnowie miał…

Kiedy spacyfikowany tarnowian leżał na podłodze, sprawcy zerwali mu z ręki zegarek. Okradli też z gotówki, telefonu i karty bankomatowej, przy pomocy której wypłacili z konta pokrzywdzonego 2 tysiące złotych. By wymusić na nim podanie kodu PIN, 18-latek grożąc, przyłożył do szyi ofiary nóż. Na szczęście mężczyźnie udało się uciec z mieszkania i swoje pierwsze kroki skierował prosto na komisariat.

Policjanci rozpoczęli obławę i niedługo potem odzyskali zrabowane tarnowianinowi przedmioty, większą część gotówki, a sprawców zatrzymali. Doprowadzili ich także do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, gdzie cała trójka usłyszała zarzuty dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, skutkującego spowodowaniem obrażeń.

-Czyn ten opisany jest art. 280 par. 2 kodeksu karnego i zagrożony jest karą pozbawienia wolności nie krótszą niż 3 lat. Tarnowski sąd, przed którego oblicze trafili „rozbojarze”, nie miał wątpliwości, że 18-latek oraz obie kobiety powinni trafić za kratki. Mężczyznę aresztowano tymczasowo na 3, a panie na 2 miesiące – informuje asp. sztab. Paweł Klimek z tarnowskiej policji.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Centrum, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tarnowie.

inf./fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje